Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia

Zapraszamy na film pt. ” Chleb z Nieba „

Zapraszamy na film pt. ” Chleb z Nieba ” – opowieść o niewidzialnym dziecku znalezionym w kontenerze na śmieci przez parę bezdomnych w Mediolanie. Dlaczego jedni widzą dziecko, inni nie? Co trzeba zrobić, żeby zobaczyć dziecko. Film, z Bożym przesłaniem, głęboko dotyka serc widzów, którzy mogą sobie zadać pytanie – czy ja zobaczyłbym to dziecko. Film realistycznie opowiada o losie ludzi bezdomnych z dramatem codzienności i chwilami radości. 
Inspiracją do realizacji filmu było osobiste doświadczenie reżysera pracującego jako wolontariusz w kuchni przygotowującej zupę dla bezdomnych.
Film został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich 2018 w kategorii – najlepszy film i najlepszy reżyser.
Projekcja filmu odbędzie się w Domu Parafialnym przy ul. Związkowej 22 lutego o godz. 17 00, w sali św. Antoniego na pierwszym piętrze. Wstęp bezpłatny.