16 kwietnia 2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Pierwsza Msza św. o godz. 6:00 bez procesji,
a następne od godz. 8:00 wg porządku niedzielnego.
O godz. 16:00 NIESZPORAMI WIELKANOCNYMI zakończymy TRIDUUM PASCHALNE.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 12.30 Msza św. w intencji małżonków naszej parafii, którzy w pierwszym półroczu obchodzą Srebrny Jubileusz Małżeństwa.
Zapraszamy również na Nieszpory świąteczne w poniedziałek o godz. 16:00.

Całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wznowiona od poniedziałku po Mszy św. o godz. 20.00. Zachęcamy wiernych do podejmowania jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji, po ich wypełnieniu prosimy o pozostawienie na furcie. Podejmujmy dzieło adoracji – sto osób adorujących na 100-lecie objawień fatimskich w intencjach wynagradzających za własne grzechy i całego świata.

We wtorek o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w czasie obchodów Drogi Krzyżowej podczas Triduum Paschalnego.

W piątek imieniny zakonne obchodzi br. Konrad Zastawny OFM. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 18.30.

W sobotę o godz. 10.00 kapłani dekanatu Katowice-Panewniki spotykają się na wspólnej Eucharystii w Starych Panewnikach – na tzw. KONWENCIE WIELKANOCNYM. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o dar nowych powołań.
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH I DIAKONATU naszych Współbraci odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w bazylice. Święceń udzielał będzie ks. abp Wiktor SKWORC.

W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, obchodzimy ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA i rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

Spotkanie wielkanocne absolwentów FODY odbędzie się w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia. Początek o 15.00
w Kościele Akademickim.

Gość Niedzielny oraz kwietniowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Dziękując wszystkim za życzliwość i świąteczne życzenia dla naszej Wspólnoty zakonnej, pragniemy naszym parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca – szczególnie pamiętając o wszystkich chorych i cierpiących – życzyć, aby radość Wielkanocy napełniała Wasze serca nadzieją i obfitością łask Chrystusa Zmartwychwstałego. Idźcie i głoście, że Chrystus jest światłem, które zawsze nam towarzyszy. Życzymy Wszystkim radosnego świętowania.