Przyjaciele Radia Maryja

“Koło Przyjaciół Radia Maryja”

przyjaciele-radia-maryja-1

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii powstało w piękne Święto Niepokalanego poczęcia N.M.P. 8 grudnia 1994 r. Jest to wielka łaska Boga i Matki Bożej Fatimskiej, która jest naszą opiekunką. Pierwsze spotkanie członków Koła rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy M.B. Fatimskiej, którą odprawił O. Damian Szojda OFM. Pierwszym opiekunem Koła został br. Maksencjusz Krah OFM.

Wspólnota nasza gromadzi się w ostatnią środę miesiąca w bazylice na Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwie różańcowym bezpośrednio po Mszy.
Oprócz modlitwy organizujemy też dla naszych członków spotkania braterskie, dwa razy w roku gromadzimy się na spotkaniu opłatkowym i wielkanocnym, organizujemy także pielgrzymki. Co roku, w drugą niedzielę lipca, jeździmy na ogólnopolskie spotkania Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Stale współpracujemy z parafią, pomagając w różnych akcjach.

W czerwcu 1995, za zgodą naszych władz parafialnych i o. Tadeusza Rydzyka w Toruniu, z którym jesteśmy w stałym kontakcie, powstało też przy bazylice Biuro Radia Maryja. Nasze biuro mieści się tuż przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. Tam rozprowadzamy prasę katolicką, różne książki dla dorosłych i dla dzieci oraz wydawnictwa m.in. sióstr Loretanek w Warszawie oraz “Nasza Przyszłość” w Szczecinku. Zbieramy także ofiary – dary serca – na cele i rozwój Radia Maryja i Telewizji TRWAM w Toruniu oraz inne dzieła prowadzone przez o. Tadeusza Rydzyka, a także na cele misyjne. Bieżące informacje z życia Koła zamieszczamy w gablotce znajdującej się z lewej strony przed głównym wejściem do bazyliki. Prowadzimy również kronikę Koła.

przyjaciele-radia-maryja-2

Biuro Radia Maryja czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 10:00, w niedziele w godzinach 9:00-12:00.
Duszpasterz odpowiedzialny: br. Sylwan Ogłoza OFM

Zapraszamy do odwiedzenia stron:

www.radiomaryja.pl
www.naszdziennik.pl