Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafialny zespół charytatywny

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Pokój Tobie Bracie, pokój Tobie Siostro!

Witamy Cię serdecznie na stronie Zespołu Charytatywnego Franciszkanów z Panewnik, którego duszpasterzem jest Br. Radosław Wojtkun OFM

CO ROBIMY:

 • Staramy się praktykować CARITAS czyli miłość do Bliźniego wynikającą z miłości do Boga. Naszą główną działalnością jest wspomaganie naszych Ubogich Braci i Sióstr żywnością. Nie chcemy jednakże być jedynie kolejnym punktem wydawania żywności na mapie naszego miasta. Mamy świadomość tego, że często nasi Bracia i Siostry bardziej niż chleba potrzebują dobrego słowa, uśmiechu i szacunku. Dostrzegając te potrzeby przynajmniej kilka razy w roku spotykamy się z naszymi podopiecznymi na wspólnej Eucharystii, adoracji, rozważaniu Słowa Bożego – te nasze spotkania kończą się zawsze posiłkiem przy wspólnym stole.
 • Uruchomiliśmy nasz autorski projekt: DobroCzyńCałeżycie, który ma na celu stworzenie bazy danych Ludzi Dobrej Woli chcących DORAŹNIE i według SWOICH MOŻLIWOŚCI realizować Jezusowe wezwanie: „jedni drugich brzemiona noście”.
 • Czynnie włączamy się we wszystkie programy wsparcia sygnowane przez CARITAS POLSKA (przedświąteczne akcje zbiórki żywności, akcje: „Pomoc dla Seniora”, „Tornister pełen Uśmiechów”, realizacja programu wsparcia żywnościowego w ramach Unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2020-2023)

JAK MOŻESZ POMÓC:

 • Wspierając nasz franciszkański bank żywności przynosząc na klasztorną furtę trwałe produkty żywnościowe
 • Składając ofiarę pieniężną na konto parafii z dopiskiem: „ofiara na działalność zespołu charytatywnego Franciszkanów z Panewnik” lub podczas wszystkich pierwszopiątkowych Mszy Świętych w panewnickiej Bazylice
 • Przystępując do programu DobroCzyńCałeżycie
 • Informując nas o znanych Ci samotnych, starszych osobach potrzebujących wsparcia
 • Modląc się w naszej intencji

JAK MOŻESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ:

 • Osobiście w każdy WTOREK w godzinach 16.00-18.00
  w Domu Parafialnym (ul. Związkowa20)
 • Telefonicznie / esemsesowo: 784-380-660 (jeśli nie możemy odebrać oddzwonimy)
Mailowo: charytatyw.panewniki@gmail.com

Duszpasterz odpowiedzialny- br. Radosław Wojtkun OFM