Parafialny zespół charytatywny

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Przy naszej parafii funkcjonuje od wielu lat zespół charytatywny powołany przez śp. proboszcza o. Justyna Widucha. W 2000 r. proboszcz o. Henryk Dąbek rozszerzył zespół o punkt informacyjno-charytatywny. Orędzie Miłosierdzia Bożego podjęte przez poprzedników kontynuowane jest przez obecnego proboszcza o. Alana Ruska. Zespół poprzez swoją działalność niesie pomoc na różnych płaszczyznach, zaspokajając chociaż w minimalnym stopniu potrzeby osób zwracających się o nią, a są to ludzie starsi, samotni, bezdomni a przede wszystkim rodziny będące w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Trzeba szczególnej wrażliwości, aby dostrzec człowieka, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny czy wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia w życiu i braku nadziei na lepsze jutro. “Wyobraźnia miłosierdzia”- to rola jaką pełni Parafialny Zespół Caritas. Istnienie i funkcjonowanie zespołu jest możliwe dzięki zaangażowaniu naszych parafian i ludzi dobrej woli, którzy włączają się w różne akcje charytatywne, m.in. zasilają parafialny “bank żywności”, biorą czynny udział w akcjach Caritas „Tak, POMAGAM” i „Plecak pełen uśmiechów” oraz w parafialnych kiermaszach charytatywnych, za co Zespół Caritas serdecznie dziękuje.

Wolontariusze punktu informacyjno-charytatywnego pełnią dyżury w każdy wtorek w godzinach 17:00-19:00 i czwartek w godzinach 18:00-19:00 w Domu Parafialnym.

Duszpasterz odpowiedzialny- br. Radosław Wojtkun OFM