Nasi ojcowie

o. Alan Rusek OFM – dziekan dekanatu Katowice-Panewniki, proboszcz, kustosz Panewnik i kalwarii.
Odpowiedzialny za: adorujących Najświętszy Sakrament, adoracje Żłóbka, Anonimowych Alkoholików AA „Dom”, Bibliotekę Parafialną, Chór Bazylikowy św. Grzegorza. EKOSONG, Kawiarenkę Parafialną, Klub Seniora, MISTERIUM KALWARIA ŚLĄSKA, Domowy Kościół (oazę rodzin), Parafialną Radę Duszpasterską, Redakcję „Głosu Św. Ludwika”, Żywy Różaniec, przygotowanie do sakramentu małżeństwa i wczesnej Komunii św.

o. Radomir Buchcik OFM – wikariusz, katecheta, duszpasterz dzieci. Odpowiedzialny za: duszpasterstwo dzieci, Liturgiczną Scholę Bazylikową, Liturgiczną Służbę Ołtarza – ministrantów, Scholę Dziecięcą, katechezę rodziców dzieci komunijnych; katecheta w SP 67 i w przedszkolach Madzik Place i Skrable, moderator Zespołu Katechetycznego.

o. Salomon Duplicki OFM – wikariusz, katecheta.
Odpowiedzialny za: Parafialny Zespół CARITAS, Szkołę Nowej Ewangelizacji ZACHEUSZ, przygotowanie do sakramentu chrztu św. i bierzmowania; katecheta w Szkole Podstawowej i Muzycznej Fundacji ELEMENTARZ.

o. Sylwan Ogłoza OFM – duszpasterz parafialny, duszpasterz młodzieży, katecheta.
Odpowiedzialny za: duszpasterstwo młodzieży, Grupę Sportową – Szachy, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Koło Robótek Ręcznych, Ruch Światło-Życie (oazę młodzieżową), Odnowę w Duchu Świętym, przygotowanie do sakramentu chrztu św.; katecheta w VII LO i w przedszkolu Sezamkowo.

o. Miłosz Kaczmarzyk OFM, o. Magnus Kula OFM – duszpasterze akademiccy.
Odpowiedzialni za Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego (FODA) i Absolwentów FODY.

o. Kacper Kopeć OFM – kapelan Okręgowego Szpitala Kolejowego. Odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych.

o. Kapistran Gogola OFM – kapelan kliniki CSK.
Odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych.

o. Przemysław Woźniak OFM – kapelan kliniki GCZD.
Odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych.