Nauki przedślubne

Aula św. Franciszka w Domu Parafialnym przy bazylice Franciszkanów w Panewnikach,
ul. Związkowa 20.

• Na nauki przedślubne narzeczeni zapisują się na stronie: narzeczenikatowicka.pl
• Nauki głoszone są przez trzy kolejne dni; godz. 19:30-21:30.
• Narzeczeni, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach, otrzymują zaświadczenia.
• Koszt materiałów, które otrzymują narzeczeni, wynosi 50 zł. Płatne na miejscu, przy wejściu.
• Przyjeżdżający samochodami pozostawiają je na parkingach wokół bazyliki – nie podjeżdżamy pod dom parafialny.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w 2022 r.

Luty 9-10-11

Maj 25-26-27

Lipiec 27-28-29

Listopad 23-24-25

Od 1 stycznia 2020 r. Archidiecezja Katowicka wprowadziła nowe zasady uczestnictwa w przygotowaniu do małżeństwa. Obowiązują wcześniejsze zapisy, które są jedynie możliwe przez stronę: http://narzeczenikatowicka.pl

Najlepiej wybierać miejsce najbliżej zamieszkania. Pierwszeństwo mają nasi parafianie, a ilość miejsc jest ograniczona. Z naukami przedślubnymi związany jest również termin Dnia Skupienia – w niedzielę po zakończeniu nauk.

W razie problemów technicznych z podanym powyżej linkiem do zapisów prosimy o kontakt z administratorem strony archidiecezjalnej, jako parafia nie mamy uprawnień i sposobności aby rozwiązać takowe trudności.