Klasztor braci mniejszych

Furta klasztorna:

Furta klasztorna otwarta jest codziennie w godzinach 7:30-19:00 (przerwa w godz. 12:45-13:30), z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

Na furcie przyjmowane są intencje mszalne:

• terminowe:

• na miesiące: styczeń, luty, marzec

– od 25 listopada – intencje jubileuszowe (I rocznica śmierci, 25 i 50 rocznica ślubu)

– od 1 grudnia – pozostałe intencje

• na miesiące: kwiecień, maj, czerwiec

– od 25 lutego – intencje jubileuszowe (I rocznica śmierci, 25 i 50 rocznica ślubu)

– od 1 marca – pozostałe intencje

• na miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień

– od 25 maja – intencje jubileuszowe (I rocznica śmierci, 25 i 50 rocznica ślubu)

– od 1 czerwca – pozostałe intencje

• na miesiące: październik, listopad, grudzień

– od 25 sierpnia – intencje jubileuszowe (I rocznica śmierci, 25 i 50 rocznica ślubu)

– od 1 września – pozostałe intencje

• bezterminowe (bez określonego terminu odprawienia Mszy św.)

• Msze św. zbiorowe:

• za zmarłych (Msze św. odprawiane w poniedziałki o godz. 18:30 i środy o godz. 8:00)
  • za żyjących (Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18:30 i soboty o godz. 9:00, w I sobotę miesiąca o godz. 8:00)
  • Msze św. Gregoriańskie (30 Mszy św. w intencji osoby zmarłej)

• Msze św. do Dworu Niebieskiego (30 Mszy św. w intencji osoby żyjącej)

Na furcie można nabyć:

• prasę katolicką
  • opłatki i świece Caritas w okresie Adwentu i świece „paschaliki” w okresie Wielkiego Postu

Zapraszamy również do sklepiku klasztornego „U BRACI” przy furcie klasztornej gdzie można nabyć książki, dewocjonalia i wiele innych materiałów religijnych.