Pielgrzymki

Pielgrzymka parafialna do Francji z okazji niedawnego Jubileuszu 750 rocznicy śmierci św. Ludwika króla, patrona parafii

Paryż – Chennonceaux – Tours – Lourdes – Awinion – La Salette –Ars – Paray le Monial – Nevers
  • Termin: 21.05.2022 – 28.05.2022
  • Cena od 3580 PLN

ORGANIZATOR:

• Parafia św. Ludwika króla (br. Sylwan Ogłoza ofm)
  • Misja Travel

LINK DO ZAPISÓW:

Program:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, przejazd do stolicy Francji. Zwiedzanie Paryża: Katedra Notre Dame, Rue du Bac ze słynną Kaplicą Cudownego Medalika, Msza Św. , Pola Elizejskie – najpiękniejsza aleja świata, Łuk Triumfalny. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd  w  Dolinę Loary, zwiedzanie zamku Chennonceaux  Przejazd do Tours, zwiedzanie Tours – Msza św. u grobu Świętego Marcina. Następnie przejazd do miejsca pochówku św. Ludwika de Monfort w Saint Laurent Sur Sevre. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Wczesne śniadanie i przejazd do Lourdes. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej: Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Bazylika Św. Piusa X. Msza Św. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, Msza św. Spacer szlakiem św. Bernardetty Soubirous -młyn Boly, dom rodzinny Bernardetty Soubirous, Le Cachot – dawne więzienie w którym mieszkała św. Bernadetta w trakcie objawień, kościół parafialny. Czas ma indywidualną refleksję.  Kolacja, udział w Procesji Maryjnej z lampionami, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, a następnie przejazd do Awinion. Zwiedzanie miasta: Pałac Papieski, XII-wieczny most nad Rodanem, romańska katedra Notre Dame des Dom, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu Msza św., przejazd do La Salette, następnie przejazd do Ars – miasta, gdzie funkcję proboszcza pełnił św. Jan Vianney, Kolacja Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, zwiedzanie Paray le Monial : bazylika romańska, Sanktuarium św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière, przejazd do Nevers ważnego we Francji ośrodka pielgrzymkowego koncentrującego się wokół relikwii św. Bernadety Soubirous. Przejazd Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w formie pakietu, przejazd na lotnisko, lądowanie w Krakowie. Zakończenie pielgrzymki do Francji.

Cena zawiera:

• przelot: Kraków – Paryż – Kraków z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugim bagażem  55x40x20 cm, max 10 kg,
  • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
  • 7 śniadań i 7 kolacji,
  • transport we Francji klimatyzowanym autobusem,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł),
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł.

Cena nie zawiera:

• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (890 zł),
  • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (20 kg – 390 zł – możliwość dokupienia bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Francji, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,
  • na realizację programu na miejscu, opłaty wjazdowe do miast, opłaty miejscowe i klimatyczne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, napiwki oraz słuchawki tour audio guide – koszt 130 euro (płatne pilotowi),
  • dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (120 zł / os. za lot w dwie strony),
  • napojów do kolacji.

Uwagi:

• Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 130 euro / od osoby
  • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
  • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
  • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem