S.N.E. Zacheusz

Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” powstała w Cieszynie w 2007 roku i jest jedną z 41 szkół nowej ewangelizacji w Polsce. W Katowicach-Panewnikach otrzymała pasterskie błogosławieństwo z rąk o. Alana Ruska 7 stycznia 2015 roku. Dwa tygodnie później rozpoczęła regularne, otwarte spotkania modlitewno-formacyjne.

Celem Wspólnoty i SNE jest pokazywanie wszystkim drogi do Boga poprzez głoszenie żywego Jezusa, który działa dzisiaj w Kościele przez swojego Ducha. Naszym pragnieniem jest dzielenie się tą Dobrą Nowiną z jak największą liczbą osób, dlatego czynimy to nowymi metodami i za pomocą nowych środków, będąc jednocześnie otwartymi na dary i charyzmaty Ducha Świętego. Organizujemy w ten sposób nasze cotygodniowe spotkania formacyjne, rekolekcje/kursy, szkoły oraz msze z modlitwami wstawienniczymi.

Na otwarte czwartkowe spotkania o godz. 19:30 w Domu Parafialnym przychodzą rodzice z dziećmi, którym zapewniamy w tym czasie opiekę, małżeństwa, kawalerowie i panny, wdowy i wdowcy, studenci i pracujący, osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem życiowym, ale z jednym pragnieniem – być bliżej Boga, spotkać się z Jezusem jako swoim Zbawicielem i Panem i otworzyć się na moc Ducha Świętego.

Osoby, które zdecydowały się na wstąpienie do kandydatury, formują się dodatkowo raz w miesiącu podczas spotkań w małych grupkach oraz uczestnicząc w cotygodniowej adoracji. Ponadto proponujemy dla małżeństw, które chcą zaprosić Boga do swojego codziennego życia, odrębne spotkania w ramach tzw. kręgów małżeńskich.

Pasterz wspólnoty: o. Remigiusz Langer OFM

Lider: Marcin Pilarski