OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.04.2024r. – 21.04.2024r.

1. NIEDZIELA BIBLIJNA

Na rozpoczęcie kolejnego Tygodnia Biblijnego zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo Słowa Bożego podczas którego będzie można ucałować Ewangeliarz, tak jak czyni to kapłan podczas Mszy św.

Grupa Kręgów biblijnych działająca w naszej parafii przygotowała karteczki z cytatami z Pisma św. Można zabrać cytat ze Słowem Bożym z koszyka wychodząc z bazyliki.

2. APEL JASNOGÓRSKI Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

We wtorek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

3. REMONT KAPLICY ADORACJI

Z początkiem maja br. rozpocznie się remont kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za już złożone ofiary na ten cel. Wizualizacje projektu i ulotki są dostępne przy kaplicy adoracji, oraz z tyłu bazyliki. Całość inwestycji wyniesie 300 tyś zł. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel, które można składać do skarbonek w kaplicy adoracji i z tyłu bazyliki, oraz wpłacać na konto parafialne.

4. PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW MARYJNYCH I EUCHARYSTYCZNYCH

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych i Eucharystycznych na Warmię i Mazury oraz do Wilna. Pielgrzymka odbywać będzie się w dniach od 15 do 20 lipca. Cena 2 150 zł. Szczegółowe informacje w gablotkach i na stronach medialnych naszej parafii.

5. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy 23 kwietnia o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Dwie narady. Film w reżyserii Pana Marka Jelonka, w którym występują aktorzy z Grupy Artystyczno – Filmowej „Ja, Jo”, Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej – Halembie. Po filmie spotkanie z reżyserem i aktorami.

6. RÓŻNE

• Msza św. imieninowa w intencji br. Wojciecha Mainki i br. Konrada Zastawnego zostanie odprawiona w bazylice w niedzielę 21 kwietnia o godz. 11.00.

• Następna Msza Św. w języku łacińskim zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godz. 11.00.

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest w dzisiejszą niedzielę czynny od godziny 10.00 do 14.00.