OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.03.2024r. – 31.03.2024r.

1.WIELKI TYDZIEŃ

Rozpoczęliśmy celebrację Wielkiego Tygodnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty oraz do uczestnictwa w całym Triduum Paschalnym. Jego program jest dostępny w „Bazylikowym Informatorze Paschalnym”, który znajduje się z tyłu bazyliki, w gablotkach, oraz stronie internetowej parafii.

2. REMONT KAPLICY ADORACJI

Z początkiem maja br. rozpocznie się remont kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wizualizacje projektu i ulotki są dostępne przy kaplicy adoracji, oraz z tyłu bazyliki. Całość inwestycji wyniesie 300 tyś zł. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel, które można składać do skarbonek w kaplicy adoracji i z tyłu bazyliki, oraz wpłacać na konto parafialne.

3. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH

Koło robótek ręcznych zaprasza na wielkanocny kiermasz wyrobów własnych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 marca od godz. 9:00 w korytarzu przy furcie klasztornej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na remont kaplicy adoracji.

4. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy we wtorek 26 marca o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. „Syn Marnotrawny”.

5. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek 26 marca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:15 w krypcie.

6. RÓŻNE

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:30.

• Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie. Sprawy pogrzebowe prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

• Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, zgodnie z przepisami liturgicznymi, zostanie zawieszona od godz. 18:00 w Wielką Środę (budowa ciemnicy) do zakończenia Wigilii Paschalnej w nocy z soboty na niedzielę.

• Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Bożego Miłosierdzia włącznie Msze Św. o godz. 11.00 będą sprawowane w języku polskim.

• Na furcie klasztornej są już dostępne wielkanocne świece-paschaliki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Wielkanocne Dzieło Caritas.

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest w dzisiejszą niedzielę czynny od godziny 10.00 do 14.00.