4 czerwiec 2017

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO.

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ w bazylice o godz. 16.00.

Do 10 czerwca można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej, używając formularza, który można otrzymać na furcie klasztornej. Tam też należy oddawać wypełnione formularze. Przypominamy, że w niedzielę 18 czerwca odbędą się wybory.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W bieżącym numerze znajdziemy informacje o wyborach do Rady parafialnej – listę osób nominowanych i wchodzących z urzędu oraz wiele innych ciekawych informacji. Są też fotografie z uroczystości pierwszej Komunii.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W poniedziałek przypada ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni – dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu.
KANCELARIA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.45 rozpoczyna się pielgrzymka dzieci wczesno komunijnych i komunijnych do katowickiej katedry.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA KALWARII OBOWIĄZUJE ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW.

Są jeszcze 4 wolne miejsca na wakacyjno-pielgrzymkowy wyjazd do MEDJUGORIE, w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br. Zapisy przyjmowane są na FURCIE.
Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 4 do 11 lutego 2018 roku. Termin zapisów od połowy czerwca.

Uroczystość Bożego Ciała przypada 15 czerwca. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Franciszkańską, Piotrowicką, Książęcą, Kijowską i Panewnicka. Zakończenie u sióstr służebniczek. O zbudowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie następujące wspólnoty: III Zakon św. Franciszka – obok piekarni Bittmana; Żywy Różaniec – obok komisariatu policji, Oaza Rodzin z Oazą Młodzieżową – na skrzyżowaniu z ul. Kijowską za Biedronką oraz Siostry Służebniczki.