12 stycznia 2020

Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego.
Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy KOBIETY i DZIEWCZĘTA na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ, którą poprowadzi Ks. Bp Grzegorz Olszowski oraz o godz. 20.00 zapraszamy na adorację wraz z Ks. Bpem Adamem Wodarczykiem, ŚRODOWISKO AKADEMICKIE.

O godz. 17.30 zapraszamy dziś na KONCERT KOLĘD w wykonaniu CHÓRU BAZYLIKOWEGO ŚW. GRZEGORZA. Na furcie można nabyć kalendarz parafialny ze zdjęciem naszego chóru bazylikowego.

Od godz. 14:00 odwiedzimy dziś z kolędą parafian przy ul. Bł. Bronisławy oraz Wileńskiej.
Dziś kończymy odwiedziny duszpasterskie w parafii. Składamy serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Gdyby ktoś został pominięty podczas tegorocznej kolędy, bądź nie mógł jej przyjąć
w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie się na furcie klasztornej do przyszłej niedzieli włącznie na kolędę dodatkową, która odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia, od godz. 14:00.

W poniedziałek, 13 stycznia, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

KAWIARENKA PARAFIALNA, oraz biblioteka i porady prawne, z uwagi na ferie, w tym tygodniu będą NIECZYNNE.

W czwartek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice. O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ADORACJE STANOWE PRZY ŻŁÓBKU:
W SOBOTĘ o godz. 12.00 Msza św. i Adoracja APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI.

O godz. 15.00 ADORACJA CHÓRÓW I ORKIESTR ŚLĄSKICH z Ks. Bpem Adamem Wodarczykiem.

W przyszłą NIEDZIELĘ o godz. 15.00 zapraszamy na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃ-CÓW, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Szkudło.
W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana jest w ramach Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny dostępna jest z tyłu bazyliki. W bieżącym numerze Głosu znajduje się List Apostolski papieża Franciszka o znaczeniu żłóbka oraz zdjęcia tegorocznej szopki w Panewnikach
wraz z opisem.