13 stycznia 2019

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Zapraszamy dziś wraz z ks. bp Markiem Szkudło WSZYSTKIE DZIECI na adorację Bożego Dzieciątka o godz. 15.00.
Mszą św. o godz. 20.00, pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, rozpocznie się Adoracja ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO. Zapraszamy studentów i profesorów oraz pracowników Wyższych Uczelni.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30, która z racji dnia fatimskiego odprawiona będzie w intencji wszystkich chorych
i cierpiących, zapraszamy na KONCERT KOLĘDOWY w wykonaniu Chóru Bazylikowego im. św. Grzegorza.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Braci Mniejszych numery 5, 5a, 5b, 7, 7a, 7b oraz Szojdy i Wyzwolenia.

Od poniedziałku c.d. KOLĘDY:

w poniedziałek od godz. 16.00 – ul. Szafirowa, Urocza, Jutrzenki, Grzesika oraz Krucza 25d i Leśniczówka.
we wtorek od godz. 16.00 – ul. Łanowa, Majakowskiego, Heweliusza, Wybickiego, Ogrodowa, Koreańska i Japońska.
w środę od godz. 16.00: – ul. Krucza 80 i 82
w czwartek od godz. 16.00: – ul. Krucza 24, 74, 76 oraz Twarda (Os. Świerkowe)
w piątek od godz. 16.00: – ul. Panewnicka n-ry nieparzyste od dworca do cmentarza
i n-ry parzyste od dworca do nr-u 20.
w sobotę od godz. 14.00: – ul. Panewnicka n-ry nieparzyste od 75 do 157 i parzyste od 22 do 146
oraz Bojanowskiego
w przyszłą niedzielę od 14.00 – ul. Panewnicka n-ry nieparzyste od 165 i parzyste od 148 do ul. Partyzantów,
oraz Zamiejska, Gorzycka, Rzeczna, Nad Strumieniem
W środę, 16 dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.
Od piątku rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, który będzie trwał do 25 stycznia. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana będzie w ramach Mszy św. wieczornej.

AKCJA ODDAWANI KRWI odbędzie się w przyszłą niedzielę, na Pl. Klasztornym w godz. od 9.30 do 15.00.

W przyszłą niedzielę z KONCERTEM KOLĘD o godz. 17.30 wystąpi Zespół RÓWNICA ze SZCZYRKU.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:

W czwartek: – od godz. 14.30 PRZEDSZKOLA – PRZEGLĄD KOLĘD.

W sobotę: – od godz. 10.00 MINISTRANCI, KANDYDACI DO BIERZMOWANIE – MŁODZIEŻ.
Mszy św. o godz. 10.30 – przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.

• o godz. 12.00 APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI. Mszy św. przewodniczy ks. Bogdan Kulik.
  • o godz. 15.00 ADORACJA CHÓRÓW i ORKIESTR ŚLĄSKICH, przewodniczy ks. bp Grzegorz Olszowski.

W przyszłą niedzielę:

• o godz.. 15.00 ADORACJA MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW, przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.
  • o godz. 16.30 ADORACJA, osób które pielgrzymowały do Ziemi św. oraz Przyjaciół Misji Franciszkańskich.

Do 15 stycznia można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII, którą organizujemy od 11 do 20 lutego br. Zapisy na furcie klasztornej.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Styczniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.