17 grudnia 2017

Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana NIEDZIELĄ RADOŚCI (Gaudete).

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Zielonogórskiej. Ciąg dalszy kolędy od 27 grudnia.

Absolwenci FODY zapraszają dzisiaj na wigilijne spotkanie. Początek o 15.00 w Kościele Akademickim.

(od godz.8.00) Na korytarzu przy furcie Młodzież Oazowa sprzedaje ciasta i pierniki oraz rozprowadza świece Caritas na wigilijne stoły. Zdobyte środki przeznaczone są na cele formacyjne młodzieży oraz charytatywne.

­­RORATY dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30. W sobotę zakończenie rorat.

Dorosłych zapraszamy na trzecie i ostatnie RORATY ze św. Br. Albertem, w poniedziałek o godz. 21.00.      Podczas Mszy św. odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Br. Alberta w naszej parafii.

W poniedziałek, podczas Mszy roratnej o godz. 6.30 ,Harcerze przyniosą do bazyliki OGIEŃ BETLEJEMSKI. Wierni, którzy zechcą zabrać ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów. Ogień będzie dostępny przy ołtarzu św. Franciszka.

W poniedziałek ze względu na prace przy żłóbku Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

W czwartek kolejny Krąg Biblijny, podczas którego będziemy rozważać Ewangelię z kolejnej niedzieli. Początek spotkania o 19.15 w krypcie bazyliki.

Społeczność Szkoły Podstawow. nr 64 i Gimnazjum nr 23 zaprasza na jasełka pt.: „BEZCENNY SKARB”, które odbędą się w piątek o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 64 przy ul. Medyków.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:  dzisiaj, przez całą niedzielę, do godz. 20.00.

Od środy spowiedź będzie w krypcie:
– W środę i w czwartek od godz. 6.00 do 13..00 i od 15.00 do 19.00;
– W piątek i w sobotę od godz. 6.00 do 19.30;
– W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 5:30 do 16:00.

W przyszłą niedzielę  WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 15.00. Do godz. 14.00 Msze się jak w każdą niedzielę.
– o godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór Św. Grzegorza z programem kolędowym.
– o północy zapraszamy na uroczystą PASTERKĘ, której przewodniczył będzie Ks. Bp Adam WODARCZYK.
  Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

W Wigilię Bożego Narodz. o godz. 20.20 w TVP1 będzie można zobaczyć koncert kolęd nagrany w naszej bazylice.

W UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Abp Wiktor Skworc – Msza św. będzie transmitowana przez TVP Katowice.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w okresie świątecznym trwa do 24 grudnia do 5 30. Wznawiamy adorację 26 grudnia we wtorek o 20.45 do 31 grud do 5 30. Po Nowym Roku kontynuujemy adorację od 1 stycznia o 20.45.

Prasa katolicka: m.in. grudniowy Głos św. Ludwika z programem kolędy i adoracji przy żłobku, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dostępna jest z tyłu bazyliki. Na furcie i w kiosku można zaopatrywać się w OPŁATKI WIGILIJNE.