Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

18 lutego 2018

Dziś obchodzimy Niedzielę  Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji  i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku obok relikwii św. Jana Pawła II.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter jałmużny postnej.


W związku z rozpoczynającym się Wielkim Postem zachęcamy wiernych do podjęcia zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy, jako jednej z form modlitwy za grzechy oraz źródła łask
w dojrzałym przeżywaniu Wielkiego Postu przygotowującego nas do świąt Wielkiej Nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek przypada – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.                       Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.  Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W przyszłą niedzielę, Mszą św. o godz. 20.00, rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE środowiska akademickiego, które poprowadzi ks. kanonik Sławomir Borowczyk.

W ramach jałmużny wielkopostnej prosimy o dary żywności na użytek naszego parafialnego „Banku Żywności” jako pomoc biednym. Dary można składać na furcie klasztornej lub w kawiarence w godzinach otwarcia.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” powołane przez Konferencję Episkopatu Polski wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed Bazyliką na ten cel.

Grupa MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA, działająca w dekanacie panewnickim, zaprasza na spotkanie otwarte, które odbędzie się we wtorek w Kaplicy NSPJ u Sióstr Służebniczek o godz. 17.30. W programie: okazja do spowiedzi, Eucharystia oraz konferencja nt: „Jak modli się mężczyzna?”, którą wygłosi ks. dr Marek Panek Rektor WŚSD
w Katowicach.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy lutowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.