29 października 2017

Przeżywamy dzisiaj w naszej bazylice NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Dziękujemy o. Elizeuszowi za
wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na misję.
Dla wszystkich wspierających misje wystąpi dziś z koncertem MICHAŁ KRÓL wraz z zespołem. Koncert rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o 16.30. Serdecznie zapraszamy.

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe.
We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.45 z dziękczynnym TE DEUM.

WYPOMINKI za zmarłych przyjmowane są dziś: przed Bazyliką, na korytarzu przed furtą oraz na furcie klasztornej.

W poniedziałek obchodzimy ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICECH.

We wtorek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, na MARSZ i BAL ŚWIĘTYCH. Rozpoczynamy o godz. 14.00 przed bazyliką. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii do Auli w Domu Parafialnym dając świadectwo wiary oraz zachęcając do godnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych. Spotkanie zakończy się modlitwą różańcową w Bazylice o godz. 17.45.
Jako bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy także do wspólnego przeżycia NOCY ŚWIĘTYCH. We wtorek o godz. 20.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym będzie wyświetlony film pt.: „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to epicka opowieść o sile różańca – modlitwy, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. ”. Na zakończenie zostanie odmówiona Litania do Wszystkich Św.

We wtorek o godz. 19.30 Wspólnota Zacheusz zaprasza na spotkanie w ramach Szkoły Wiary w domu parafialnym. Jest to cykl siedmiu spotkań, pomagających odnowić swoją więź z Bogiem.

Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. dzisiaj do godz. 20.30 oraz w poniedziałek od godz. 6.00 do 19.00 w krypcie.

Msza św. we wtorek wieczorem odprawiana jest już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
W środę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 15:00 odprawimy NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na ogrzewanie Bazyliki, Klasztoru i Domu Parafialnego.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
Od południa 1. listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W czwartek przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą jeszcze dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00 i 11.30. oraz o 17.00. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

Od czwartku 2. listopada do piątku 10. listopada o godz. 18:00 w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych, a o godz. 18:30 będą odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. W niedzielę 5. listopada Msza św. za zmarłych z wypominek będzie odprawiona o godz. 20:00. Wypominki będą odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca.
W czwartek o 17.00 Msza św. w intencji o powołania, na którą szczególnie zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do Wczesnej Komunii.

Również w czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do krypty bazyliki. Będziemy rozważać Słowo Boże z najbliższej niedzieli.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Olgierd Paszkiewicz – definitor, wicerektor i wychowawca naszego seminarium. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice
o godz. 6.45.

W poniedziałek, 6 listopada, odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.15 w Kawiarence.

Franciszkański Zakon Świeckich, 18 listopada, organizuje pielgrzymkę do KALISZA. Zapisy odbywają się na furcie.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ LISTOPADOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

W dniu 1. Listopada na cmentarzu panewnickim odbędzie się coroczna kwesta:
– na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
– oraz na działalność Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego Św. Jana Pawła II w Katowicach

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępne są z tyłu bazyliki

Gościmy w bazylice ołtarz Światło Pojednania i Pokoju, czwarty z dwunastu, który przeznaczony jest do sanktuarium w KIBEHO w Rwandzie. Przy tym ołtarzu modlił się papież Franciszek w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Wcześniejsze ołtarze znajdują się w Betlejem, w Kazachstanie i w Korei – gdzie trwa nieustanna adoracja o pokój w Ziemi Świętej i na świecie. Do 14 listopada, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia, poza Mszami ,świętymi odbywać się przy tym ołtarzu.