31 grudnia 2017

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to również ostatni dzień Roku Pańskiego 2017.
O godz. 16:00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE połączone z duszpasterskim sprawozda-niem rocznym. O godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. DZIĘKCZYNNĄ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK.

Pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2018 przypada w poniedziałek. Nowy Rok pragniemy powitać Mszą św. o północy. Chętnych serdecznie zapraszamy. Kościół w tym dniu obchodzi UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia.
O godz. 11.00 Msza św. w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych. O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY O ŚW. BOŻEJ RODZICIELCE.
NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

C.d. KOLĘDY od wtorku do piątku od godz. 16.00:
we wtorek – ul. Grunwaldzka i Żeromskiego; w środę – ul. Koszalińska; w czwartek – ul. Bronisławy;
w piątek – ul. Panewnicka (od ul. Partyzantów do Szkoły Podstawowej nr 9), Zamiejska i Górzycka.
w sobotę od godz. 14.00 – ul. Panewnicka (Od numerów 172 parzyste i 157 nieparzyste do Bazyliki), Twarda – Os. Świerkowe, Rzeczna, Nad Strumieniem i Bojanowskiego – Osiedle.
w przyszłą niedzielę od godz. 14.00 – ul. Panewnicka (Od Bazyliki do dworca numery 64 do 1).

W piątek o godz. 18.30 Msza św. imieninowa w intencji o. Rogera Więcława OFM.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – dni odnowy eucharystycznej.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W tym tygodniu w piątek nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00.

W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Porządek Mszy św. jak
w niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.
W sobotę ulicami Katowic przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI, który wyruszy spod katedry o godz. 13.15. Zapraszamy do licznego udziału. Z tyłu bazyliki jest wystawiona okolicznościowa gazeta na temat ORSZAKU.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU:

– W piątek o godz. 16.00 ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI – Adoracji przewodniczy ks. Arkadiusz Wuwer.
– W sobotę rodziców i krewnych braci kleryków naszego seminarium – przewodniczy o. Olgierd Paszkiewicz.
– W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ADORACJA DZIECI, przewodniczy o. Radomir Buchcik. – O godz. 16.30 ADORACJA MIĘDZYNARODOWEGO RUCHU DUCHOWOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ – Sektor Śląski, której przewodniczy ks. Marcin Ditrich.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.

Adorację Najświętszego Sakramentu wznawiamy po Nowym Roku od 1 stycznia o 20.45.

Dzieci uczestniczące w Roratach i wszystkie chętne dzieci zapraszamy na spotkania Drużyny Św. Józefa w ramach piątkowych Mszy św. o godz. 17.00. Uroczyste przyjęcie do drużyny w ostatni piątek stycznia, po uprzednim uczestnictwie w 3 Mszach szkolnych. Ogólnopolska pielgrzymka uczestników rorat ze św. Józefem do Sanktuarium w Kaliszu odbędzie się w sobotę 20 stycznia. Zapisy przy furcie klasztornej lub bezpośrednio u o. Radomira.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Prasa katolicka: Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne dostępna jest z tyłu bazyliki.

W przyszłą niedzielę ukaże się styczniowy numer „Głosu św. Ludwika”.