4 luty 2018

Zapraszamy w każdą niedzielę do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Maryi Niepokalanej o godz. 7.30, a dziś jeszcze na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie o godz. 15:00 oraz na NABOZEŃSTWO DO NSPJ w bazylice
o godz. 16.00 z racji na pierwszą niedzielę miesiąca.

Od poniedziałku do soboty NOWENNA LOURDZKA przy grocie jest odprawiana o godz. 18.00.

Lutowy numer Głosu św. Ludwika jest rozprowadzany dziś przed bazyliką. Znajdziemy w nim m.in. ostrzeżenia policji, zwłaszcza dla seniorów, przed różnymi zagrożeniami, c.d. akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo” oraz wiele bieżących informacji.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa.
W tym dniu w wielu kościołach święci się sól oraz chleb, których używa się potem jako zabezpieczenia przed żywiołami – ogniem, sztormem, burzą i piorunami. Możliwość poświecenia chleba i soli w naszej bazylice będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00,  12.00 i 18.30.

W poniedziałek od godz. 10.00 rozpocznie się demontaż szopki. Msza św. południowa oraz pogrzeby w tym czasie będą odprawiane w krypcie. O pomoc przy rozbiórce szopki prosimy osoby, który pomagały przy jej budowie oraz innych chętnych.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

KAWIARENKA PARAFIALNA, oraz biblioteka i porady prawne, z uwagi na ferie, w tym tygodniu będą NIECZYNNE.

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa w bazylice o godz. 18.00:

– w każdy wtorek: ku czci św. Antoniego Padewskiego

– w każdy czwartek: ku czci św. Franciszka z Asyżu

– i w sobotę ku czci Matki Bożej.

– zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa w bazylice przez całą dobę.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są również dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.