OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.03.2023 r. – 26.03.2023 r.

1. REKOLEKCJE PARAFIALNE

Dziękujemy br. Witowi za pierwszą naukę rekolekcyjną. Rekolekcje potrwają do środy. Ich program jest dostępny na plakatach,
w Internecie, oraz na wyłożonych ulotkach z tyłu Bazyliki.

Szczególnie zapraszamy na wieczorne spotkania rekolekcyjne:

– w poniedziałek o godz. 19.30 – na nabożeństwo pokutne,

– we wtorek o godz. 19.30 – na czuwanie Taize,

– w środę o godz. 19.30 – na Panewnicki Wieczór Uwielbienia.

Na zakończenie rekolekcji zostanie przeprowadzona kolekta rekolekcyjna, z której ofiary zostaną przeznaczone na II etap wymiany ponad stuletnich okien w naszym klasztorze.

2. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Dziś po Mszach Św. przed bazyliką można złożyć ofiary, za które zespół charytatywny zakupi żywność i przygotuje paczki świąteczne, tak, aby nasi ubodzy Bracia i Siostry nie zostali na święta bez naszego wsparcia. Już teraz za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. JUBILEUSZ 800-LECIA GRECCIO

Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka.

Zapraszamy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca br. na Mszę św. o godzinie 12.00, którą w bazylice rozpoczniemy ten szczególny rok łaski.

Zapraszamy wszystkich wiernych, którym jest bliskie nabożeństwo do Dzieciątka Jezus, a słowa specjalnego zaproszenia kierujemy do Sióstr i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz innych ruchów i grup modlitewnych, którym bliska jest troska o ludzkie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

4. GORZKIE ŻALE

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

5. WIELKANOCNY KIERMASZ KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH

Koło robótek ręcznych zaprasza na wielkanocny kiermasz wyrobów własnych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 marca od godz. 9:00 w korytarzu przy furcie klasztornej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na misje.

6. REKOLEKCJE AKADEMICKIE

Rekolekcje akademickie rozpoczną się w przyszłą niedzielę
26 marca o godz. 20:00 i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Michał Tabak, sercanin.

7. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ

Zachęcamy do obchodów piątkowej Drogi krzyżowej:
– na kalwarii – początek w bazylice o godz. 16:30.
– w bazylice dla dorosłych o godz. 9:30 i 18:00.
– w bazylice dla dzieci o godz. 17.00.
Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie Drogi krzyżowej na kalwarii będzie celebrowana w każdy poniedziałek Wielkiego Postu o godz. 18:30.

Przypominamy o odpuście zupełnym, który można zyskać, pod zwykłymi warunkami, za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

8. ŚWIECE – PASCHALIKI – WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS

Na furcie klasztornej są dostępne wielkanocne świece-paschaliki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Wielkanocne Dzieło Caritas.

9. RÓŻNE

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Furta klasztorna otwarta jest codziennie w godzinach 7:30-19:00, z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

• Gość Niedzielny jest do nabycia w ciągu tygodnia na furcie klasztornej.