Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.10.-9.10.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:

  • we wtorek – uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów,
  • w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy,
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

1. Przypominamy, że w niedzielę 2 października mija termin zapisów do grona kandydatów do bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, aktywny pozostanie do końca niedzieli.

2. O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

3. W poniedziałek, zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na Nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć św. Franciszka.

4. We wtorek przypada Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zapraszamy na Eucharystię z udziałem Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej z całego Regionu. Po Mszy Św. na Kalwarii nastąpi posadzenie dębu, przekazanego przez leśników i poświęconego przez papieża Franciszka z okazji 100 – lecia Powstań Śląskich. Kancelaria parafialna we wtorek, będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

6. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną w piątek 7 października o godz. 17.00.

7. W sobotę 8 października podczas Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się Uroczystość ślubów wieczystych, które złożą br. Henoch, br. Modest i br. Roch.

8. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych kazania będzie głosił br. Maciej Zinkiewicz, kapucyn, dyrektor i redaktor naczelny Wydawnictwa Serafin z Krakowa. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapoznania się z ofertą wydawnictwa i zakupienia wartościowych publikacji.

9. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w int. o. Abrahama z okazji imienin zakonnych.

10. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy przy Furcie klasztornej.

11. W nowym roku akademickim działające przy naszym klasztorze Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie – FODA zaprasza studentów do udziału w spotkaniach pozwalających pogłębić wiarę i poznać ciekawych przyjaciół.

12. W sobotę 15 października o godz. 16.45 w Bazylice, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych odbędzie się koncert z udziałem uczestników Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” organizowanego przez Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wystąpią: Dominika Noskiewicz- mezzosopran, Daniel Oktawian Piotrowski- kontratenor, Dawid Czerwiński- baryton, Grzegorz Biegas- fortepian, słowo o muzyce wygłosi Dyrektor Konkursu ks. Paweł Sobierajski. W programie: arie z oper, kantat i Oratoriów.

13. W niedzielę 16 października o godz. 17.30 zapraszamy do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym na przedstawienie pt.: „Creatio”, przygotowane przez młodzież z Franciszkańskiego Centrum Trzej Towarzysze w Chorzowie.

14. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu Świętego Ludwika. W tygodniu na furcie można nabyć Gościa Niedzielnego Ekstra poświęconego Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce św. Faustynie w cenie 12 zł.

 

Wszystkim życzymy po franciszkańsku „Pokoju i Dobra”!