Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.04.2023 r. – 30.04.2023 r.

1. TYDZIEŃ BIBLIJNY

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego o godz. 16.00. Pozostałe informacje dotyczące wydarzeń związanych z tygodniem biblijnym w naszej parafii na plakatach i stronie internetowej.

2. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy 25 kwietnia o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Szare Anioły.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek 25 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:15 w krypcie.

4. ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN

Odwiedziny chorych parafian odbędą się w środę, w czwartek i w piątek, od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

5. WCZESNA KOMUNIA ŚWIĘTA

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będziemy przeżywali uroczystość Wczesnej Komunii Świętej. Ze względu na rezerwację miejsc w bazylice prosimy o wybór innej Mszy Świętej.

6. RÓŻNE

• Msza św. imieninowa w intencji br. Marka Trepczyka i br. Miłosława Adamczyka zostanie odprawiona w bazylice we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.30.

• Następna Msza Św. w języku łacińskim zostanie odprawiona w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.00.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023r. do 2 lutego 2024r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.