Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.04.2023 r. – 16.04.2023 r.

1. Zapraszamy na Nieszpory kończące Triduum Paschalne, wyjątkowo o godz. 15:30.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego; Nieszpory jak zwykle o godz. 16:00.

3. W czwartek 13 kwietnia, przypada Dzień Fatimski wg następującego porządku:
• 9.00 – modlitwa różańcowa – część radosna,
• 9:30 – Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
• 12.00 – Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.
• 17:45 – nabożeństwo różańcowe – część chwalebna,
• 18:30 – Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

4. W piątek oktawy wielkanocnej 14 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.

5. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego w naszej bazylice. Podziękowanie kierujemy do wszystkich braci naszej parafii, klasztoru i seminarium za ich posługę sakramentalną, za przygotowanie i celebrację liturgii, za podzielenie się talentami artystycznymi, za zadbanie o sprawy porządkowe, organizacyjne i techniczne. Z taką samą wdzięcznością dziękujemy ministrantom, grupom i wspólnotom naszej parafialni oraz indywidualnym wiernym za współtworzenie liturgii, szczególnie poprzez prowadzenie pięknego śpiewu, posługę słowa Bożego oraz pomoc w kwestiach porządkowych i technicznych. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę.

6. Chór św. Grzegorza wraz z towarzyszącym zespołem instrumentalnym zaprasza w przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 do Bazyliki na koncert jubileuszowy „Miłość ponad wszystko”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

7. W przyszłą niedzielę 16 kwietnia o godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski ze świętym Janem Pawłem II.

8. Informacja praktyczna – dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny pozostanie otwarta brama na kalwarii od ulicy Franciszkańskiej. Po Mszy Świętej prosimy o skorzystanie także z tego wyjazdu.

9. Dnia 14 marca 2023r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023r. do 2 lutego 2024r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka.
Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

10. Do Niedzieli Bożego Miłosierdzia włącznie Msze Św. o godz. 11.00 będą sprawowane w języku polskim.

11. Chętnych, którzy pragną pogłębić swoje życie duchowe, zachęcamy do wzięcia udziału w kursie ewangelizacyjnym „Nowe Życie”. Kurs będzie odbywał się w naszym Domu Parafialnym od 14 do 16 kwietnia. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów na stronie internetowej: zacheusz.org.

12. Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, dokonało się nasze odkupienie, pękły więzy śmierci, a na nasze życie doczesne padł blask życia wiecznego.
Życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych!