Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.04.2023 r. – 9.04.2023 r.

1. WIELKI TYDZIEŃ

Rozpoczęliśmy celebrację Wielkiego Tygodnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania oraz do uczestnictwa w całym Triduum Paschalnym. Jego program jest dostępny w „Bazylikowym Informatorze Paschalnym”, który znajduje się z tyłu bazyliki, w krypcie i przy furcie klasztornej, oraz na FB i stronie internetowej parafii.

2. 18 ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II

Dziś przeżywamy 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy relikwiach wystawionych w bocznym ołtarzu św. Antoniego.

3. GORZKIE ŻALE

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

4. KANCELARIA PARAFIALNA W WIELKIM TYGODNIU

Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie. Sprawy pogrzebowe prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

5. WIECZYSTA ADORACJA W WIELKIM TYGODNIU

Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, zgodnie z przepisami liturgicznymi, zostanie zawieszona od godz. 18:00 w Wielką Środę (budowa ciemnicy) do zakończenia Wigilii Paschalnej w nocy z soboty na niedzielę.

6. MISTERIUM PASYJNE W PIEŚNIACH ŚLĄSKICH

Zapraszamy na „Misterium pasyjne w pieśniach śląskich”, które odbędzie się 5 kwietnia, godz. 17.00 w kościółku akademickim na panewnickiej Kalwarii. Koncert został przygotowany przez Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów pod kierunkiem Grzegorza Płonki oraz zaproszonych gości. W repertuarze pieśni pasyjne z Chorału Śląskiego oraz pieśni tradycyjne ze zbiorów Adolfa Dygacza i Jana Taciny .

7. JUBILEUSZ 800 – LECIA GRECCIO

Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka.

Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

8. KURS „NOWE ŻYCIE”

Chętnych, którzy pragną pogłębić swoje życie duchowe, zachęcamy do wzięcia udziału w kursie ewangelizacyjnym „Nowe Życie”. Kurs będzie odbywał się w naszym Domu Parafialnym od 14 do 16 kwietnia. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów na stronie internetowej: zacheusz.org.

9. RÓŻNE

• Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Bożego Miłosierdzia włącznie Msze Św. o godz. 11.00 będą sprawowane w języku polskim.

• Na furcie klasztornej są dostępne wielkanocne świece-paschaliki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Wielkanocne Dzieło Caritas.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Gość Niedzielny jest do nabycia w ciągu tygodnia na furcie klasztornej. Do nabycia jest również Gość Niedzielny Ekstra w cenie 14 zł, cały poświęcony relikwiom męki Pańskiej.

• Z tyłu bazyliki jest dostępny wielkanocny „Głos Świętego Ludwika” oraz informator Paschalny