Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Bieżące sprawy

Polsko-ukraiński piknik integracyjny 21.05.2022 r.

W sobotę, 21 maja, na terenie przy Miejskim Domu Kultury „Ligota” (ul. Franciszkańska 33) odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny.
Czeka nas popołudnie pełne atrakcji, okazja do pobycia razem, spędzenia dobrego czasu na świeżym powietrzu.
Już o 13.00 śląscy kucharze, dzięki Fundacji In Corpore, będą gotować z najmłodszymi miłośnikami sztuki kulinarnej. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w kuchni – do 16.00.
O 15.00 rozpocznie się program artystyczny. Na scenie wystąpią zespoły z MDK „Ligota”: Mażoretki „Akcent”, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni, zespoły „Nutki” i „Gama”, uczestnicy zajęć „Śpiewaj razem z nami”, Justyna Pachla i Agata Warkocz. Wystąpią również goście z Ukrainy mieszkający w punkcie recepcyjnym przy Franciszkańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Skuza wraz z zespołem.
Czeka nas też poczęstunek – ukraińskie potrawy przygotowane przez gości z Ukrainy oraz steki przygotowane przez wolontariuszy z fundacji Kodomo Egao ShienKai.
Najmłodsi również będą się świetnie bawić. Mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych oraz współzawodnictwie sportowym. Będzie też malowanie twarzy, animacje balonowe i dmuchana zjeżdżalnia!
A miłośników rękodzieła zainteresuje wystawa prac Grupy „Szydełko i Druty”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic!
W razie niepogody, piknik zostanie przeniesiony do sal MDK „Ligota”.
Organizatorzy: Miejski Dom Kultury „Ligota”, , Fundacja In Corpore, Punkt Recepcyjny dla Ukraińców przy Franciszkańskiej 8-10, Bank PKO BP, Fundacja Kodomo Egao ShienKai oraz Rada Dzielnicy nr 6 Ligota – Panewniki.