10 luty 2019

Zapraszamy w każdą niedzielę do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Maryi Niepokalanej o godz. 7.30,
a dziś jeszcze na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie o godz. 15:00
oraz na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

W poniedziałek będziemy przeżywali XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. W tym dniu zapraszamy chorych
i niepełnosprawnych parafian oraz seniorów na Mszę św. o godz. 12:00 w intencji chorych oraz uczestników Nowenny. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi w Bazylice, żeby osoby starsze i niepełnosprawne nie musiały schodzić do krypty. Podczas Mszy św. udzielany będzie Sakrament Chorych a na zakończenie indywidualne błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie i poczęstunek do Domu Parafialnego.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

KAWIARENKA PARAFIALNA, oraz biblioteka i porady prawne, z uwagi na ferie, w tym tygodniu będą NIECZYNNE.
W środę, 13 lutego, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W sobotę przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego, o godz. 19.30 w Starym Refektarzu klasztornym.

Zapraszamy na PARAFIALNĄ BEZALKOHOLOWĄ ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, która odbędzie się 2 marca od godz. 20:00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym. Informacje i zapisy  w Kawiarence Parafialnej lub telefonicznie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotkach.

W terminie od 24 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do WŁOCH. W programie m.in.: Rzym, Nepi, Asyż i inne miejsca związane ze św. Franciszkiem. Z uwagi na konieczność rezerwacji miejsc w hotelach, prosimy zainteresowanych o szybkie zapisywanie się na furcie. Szczegółowy program znajduje się w Internecie i na tablicy przy furcie.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są również dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.