3 luty 2019

Zapraszamy w każdą niedzielę do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Maryi Niepokalanej o godz. 7.30, a dziś jeszcze na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie o godz. 15:00 oraz z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na NABOZEŃSTWO DO NSPJ w bazylice o godz. 16.00.
Od poniedziałku do soboty NOWENNA LOURDZKA przy grocie jest odprawiana o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

Z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. udzielamy specjalnego błogosławieństwa.

Lutowy numer Głosu św. Ludwika jest rozprowadzany dziś przed bazyliką. Zapowiada on rok o. Ansgarego Maliny
i o. Justyna Widucha, których 50 i 25 rocznica śmierci w tym roku przypada.

W poniedziałek od godz. 10.00 rozpocznie się demontaż szopki. Msza św. południowa oraz pogrzeby w tym czasie będą odprawiane w krypcie. O pomoc przy rozbiórce szopki prosimy osoby, który pomagały przy jej budowie oraz innych chętnych.

We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa.
W tym dniu w wielu kościołach święci się sól oraz chleb, których używa się potem jako zabezpieczenia przed żywiołami – ogniem, sztormem, burzą i piorunami. Możliwość poświecenia chleba i soli w naszej bazylice będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o 19.15 do krypty, na Mszę z uwielbieniem.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin o godz. 17.00.

W piątek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Również w piątek zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

W sobotę

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa w bazylice o godz. 18.00:

• w każdy wtorek: ku czci św. Antoniego Padewskiego
  • w każdy czwartek: ku czci św. Franciszka z Asyżu
  • i w sobotę ku czci Matki Bożej.
  • zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa w bazylice przez całą dobę.

W terminie od 24 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do WŁOCH – Rzym, Nepi, Asyż oraz inne miejsca franciszkańskie. Szczegółowy program w Internecie i na tablicy przy furcie. Prosimy o pilną rezerwację miejsc. Zapisy na furcie klasztornej.

Bieżący numer Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.