10 stycznia 2021

Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego.
Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy KOBIETY i DZIEWCZĘTA na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ,
oraz o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. i adorację ŚRODOWISKO AKADEMICKIE.

Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach nocnych: z niedzieli na poniedziałek,
z wtorku na środę oraz ze środy na czwartek, w nocy od 2 00 do 3 00. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji
i złożenie na furcie lub kontakt telefoniczny podany na deklaracji.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

W tym roku w naszej archidiecezji nie odbywają się tradycyjne odwiedziny kolędowe. Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii – połączone z błogosławieństwem rodzin – zamiast tradycyjnej kolędy, odprawimy w tym tygodniu o godz. 18.30:

W poniedziałek: ul. Świdnicka;
We wtorek: ul. Zielonogórska;
W środę: ul. Grunwaldzka, Franciszkańska i o. Karola Bika;
W czwartek: ul. Żeromskiego, Smolna, Książęca i Piotrowicka (bez osiedla Książęcego)
W piątek: ul. Piotrowicka – Osiedle Książęce, Emerytalna, Brygadzistów, Przodowników,
Strzałowa i Kombajnistów;
W sobotę: ul. Bromboszcza, Zagrody i Związkowa.

Uczestnicy liturgii otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą, poświęconą kredę i wodę święconą do pokropienia swych mieszkań. Ze względów sanitarnych prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Wodę poświęconą można również otrzymać w zakrystii. Można też w kiosku i na furcie nabyć specjalne naczynia na wodę święconą. W czasie Mszy św. kolędowej można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wykaz ulic, których mieszkańców zapraszamy na poszczególne celebracje, można również znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej parafii oraz w bieżącym numerze Głosu.

W środę, 13 stycznia, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W sobotę, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice. O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W przyszłą niedzielę zapraszamy MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ STANOWĄ o g. 15.00.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.
Styczniowy numer Głosu św. Ludwika od dziś jest dostępny z tyłu bazyliki oraz przy Furcie. Możemy w nim przeczytać wiele ciekawych informacji z życia parafii, jest też zdjęcie żłóbka i wyjaśnienie co w tym roku przedstawia oprócz sceny Bożego Nagrodzenia. Prosimy o pomoc w rozprowadzeniu naszego miesięcznika.