10 września 2017

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

W poniedziałek o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci naszej parafii, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Na spotkanie przychodzą tylko rodzice – bez dzieci.
Przypominamy, że dzieci, niezależnie do jakich szkół uczęszczają, przygotowują się i przystępują do Komunii św. w swojej parafii.

We wtorek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
Zapraszamy młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania, na spotkanie w domu parafialnym we wtorek o godz. 19.00.

W środę obchodzimy – DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy wiernych już we wtorek, 12 września: o godz. 18:00 na nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Prosimy mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W środę 13 lipca: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa – w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore, niepełnosprawne, którym trudno zejść do krypty; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W czwartek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie DK.

W piątek – wspomnienie NMP Bolesnej.

Zapraszamy na dwa ważne koncerty:
– w sobotę, 16 września, o godz. 19.30 wystąpi w bazylice POZNAŃSKI CHÓR KAMERALNY. Koncert zatytułowany jest: „Co mi w duszy gra? Polska i jej historia”. Szczegóły na plakatach.

Bezpośrednio po zakończeniu koncertu odbędzie się Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

– w niedzielę, 17 września, z koncertem wystąpi znany KSIĄDZ RAPER JAKUB BARTCZAK. Koncert odbędzie się w Auli św. Franciszka o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież, w tym kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania.

Wznawiamy zajęcia nauki gry w szachy. Do 17 września przyjmujemy zgłoszenia dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkoły podstawowej. Zajęcia rozpoczną się w środę 20. września. Zapisy przyjmowane się w Kawiarence Parafialnej oraz przez Internet.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 18 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Wczesna Komunia odbędzie po dwóch latach formacji.

Pierwsze posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji odbędzie się w poniedziałek 25. września o godz. 19.15 w Kawiarence Domu Parafialnego.

W święto MB Różańcowej, w sobotę 7. października, Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową odmówioną
o godz. 14.00 przez ludzi ustawionych wzdłuż granicy naszej Ojczyzny. Powstanie 3,5 tysiąca stref modlitwy i potrzeba co najmniej 1,5 miliona osób. Jako parafia chcemy włączyć się w tę modlitwę i udajemy się do kościoła w Kończycach Małych w Cieszyńskiem a stamtąd zostaniemy skierowani na konkretny odcinek na granicy polsko-czeskiej. Chętni na ten wyjazd mogą się zapisywać na furcie klasztornej.