13 grudnia 2020

Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana NIEDZIELĄ RADOŚCI (Gaudete)

Z racji na Dzień Fatimski zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.00.

Dzisiaj o godz.20.00 rozpoczynają się AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi o. Idzi Soroburski OFM. Temat rekolekcji: „Między wiarą a życiem”. Zapraszamy w kolejne dni: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.30.

RORATY DLA DOROSŁYCH odprawiamy w poniedziałek o godz. 21.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty w bazylice odprawiana jest Msza św. roratnia o godz. 6.45.
Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do korzystania z propozycji, przeżywania rorat, dostępnej na platformie internetowej: roraty.malygosc.pl oraz holyweek.pl. W nawiązaniu to tego programu na naszej stronie internetowej ukazuje się krótki filmik z zagadką dla dzieci dotyczącą naszej bazyliki i parafii.

Od poniedziałku kontynuujemy budowę żłóbka. Prace możliwe są od godz. 13.00 do 17.00. W związku z powyższym pogrzeby naszych parafian będą odprawiane o godz. 10.00 i 11.00 w bazylice.

W środę, szesnasty dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00. W tym dniu o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
i zapisanych w księdze intencji wystawionej przy relikwiach krwi papieża w bazylice.

Przedświąteczny obchód chorych naszych parafian w tym tygodniu: w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

Prosimy naszych parafian, o skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej już w najbliższych dniach, bowiem przed samymi świętami, w obecnych warunkach, spowiedź może być utrudniona.

W piątek, podczas Mszy roratnej o godz. 6.45, Harcerze przyniosą do bazyliki OGIEŃ BETLEJEMSKI. Wierni, którzy zechcą zabrać ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów. Ogień będzie dostępny przy ołtarzu św. Franciszka.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte na innych. Świece i opłatki można nabywać w kiosku i na furcie. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych
i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Osoby potrzebujące jakiejkolwiek pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwracać się o pomoc do parafii.

W miejsce tradycyjnej kolędy – odwiedzin duszpasterskich zaprosimy parafian, rozpoczynając po Bożym Narodzeniu do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym.
Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!
Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.