6 grudzień 2020

Wychodząc z bazyliki możemy dziś złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.00.

RORATY DLA DOROSŁYCH odprawiamy w poniedziałek o godz. 21.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty w bazylice odprawiana jest Msza św. roratnia o godz. 6.45.
Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do skorzystania z propozycji, przeżywania rorat, dostępnej na platformie internetowej: roraty.malygosc.pl oraz holyweek.pl. W nawiązaniu to tego programu na naszej stronie internetowej ukazuje się krótki filmik z zagadką dla dzieci dotyczącą naszej bazyliki i parafii. Zainteresowani rodzice mogą zabrać
z naszej furty klasztornej dla dzieci pakiet obrazków na każdy dzień.

W poniedziałek kontynuujemy budowę żłóbka. Ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią prace będą możliwe od godz. 13.00 do 17.00. W związku z powyższym pogrzeby naszych parafian będą odprawiane o godz. 10.00 i 11.00 w bazylice.

We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANAEGO POCZĘCIA NMP. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja, a o godz. 18.30 w intencji Dzieci Maryi oraz ich rodzin.

W przyszłą niedzielę przypada DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na Różaniec o godz. 16.00 i na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących o godz. 16.30.

W miejsce tradycyjnej kolędy – odwiedzin duszpasterskich zaprosimy parafian, rozpoczynając po Bożym Narodzeniu do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan mszy kolędowych będzie podany w późniejszym terminie.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2021 roku obchodzić będą ZŁOTY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSTWA, prosimy, aby do połowy grudnia zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również
z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa. Prosimy również, aby 25. ROCZNICA ŚLUBU była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, dla tych którzy w pierwszym półroczu 2021 roku obchodzą jubileusz i 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z drugiego półrocza. Również prosimy o zapisywanie się na furcie do połowy grudnia tego roku.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych
i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Osoby potrzebujące jakiejkolwiek pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwracać się o pomoc do parafii.

Dzisiaj ukazał się grudniowy nr Głosu św. Ludwika a nim ważne informacje adwentowe oraz fotografie z ostatnich wydarzeń parafialnych. Również Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki. Bardzo prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!
Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.