Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

29 listopada 2020

Pierwsza niedziela ADWENTU, jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej znajduje się księga trzeźwości, zachęcamy do abstynencji czasowej lub na całe życie.

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00, które odprawimy w intencji za naszych zmarłych.
W poniedziałek o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo za zmarłych i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

Jako przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia przez cztery poniedziałki odprawiamy tzw. RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00, które poprowadzą w tym roku duszpasterze parafialni.

Codziennie od poniedziałku do soboty w bazylice będzie odprawiana Msza św. roratna o godz. 6.45 bez udziału
i zaangażowania dzieci.

Dzieci i całe rodziny zapraszamy do skorzystania z propozycji, przeżywania rorat, dostępnej na stronie internetowej: roraty.malygosc.pl oraz z projektu pt. Rodzinne Boże Narodzenie, dostępnego na platformie holyweek.pl, który proponuje szereg aktywności umożliwiających w wersji online właściwe przygotowanie się
i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. W nawiązaniu to tego programu na naszej stronie internetowej codziennie od poniedziałku do soboty ukaże się krótki filmik z zagadką dla dzieci dotyczącą naszej bazyliki i parafii. Rodzice mogą z naszej furty klasztornej zabrać dla dzieci pakiet obrazków na każdy dzień.

Mszę św., w intencji o nowe powołania, z udziałem dzieci wczesno komunijnych odprawimy w czwartek w ramach Mszy św. o godz. 18.30.

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: w poniedziałek o. Andrzej Trzęsicki i w czwartek o. Ksawery Majewski, ekonom prowincji. Msze św. imieninowe, będą odprawione przez solenizantów kolejno o godz. 18.30 w bazylice.
Msza św. w intencji: Żyjących i zmarłych górników i ich rodzin, z okazji Św. Barbary, zostanie odprawiona w piątek o godz. 9.00 a nie o 8.00 jak w poprzednich latach. Serdecznie zapraszamy. Ksiądz Arcybiskup udziela wiernym archidiecezji katowickiej DYSPENSY od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek,
4 grudnia, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, patronki górników i archidiecezji. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na Mszę św. o godz. 9.00 i wspólny różaniec po Mszy św. W tym miesiącu nie będzie spotkania Wspólnoty w Domu Parafialnym.
Msza św. dziękczynna z okazji VII rocznicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona w bazylice w sobotę, o godz. 12 00. Po wspólnotowej adoracji wysłuchamy konferencji księdza proboszcza z sanktuarium w Piekarach oraz świadectwa kapłana o adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

Od piątku, 4 grudnia, rozpoczniemy w bazylice budowę żłóbka. Ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią prace będą możliwe od godz. 13.00 do 17.00. W związku z powyższym pogrzeby naszych parafian będą odprawiane
o godz. 10.00 i 11.00. Prosimy wiernych z innych parafii, aby Msze pogrzebowe w tym czasie odprawiali w swoich kościołach parafialnych.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych
i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Osoby potrzebujące jakiejkolwiek pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwrócić się o pomoc do parafii.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki oraz przy furcie i w punkcie Radia Maryja. GRUDNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.

Cieszymy się, że niektórzy z nas troszczą się o środowisko naturalne jeżdżąc pojazdem elektrycznym. Jeśli u nas doładowałeś swój samochód, to prosimy o dobrowolną ofiarę, którą można złożyć do skarbonki u naszego portiera przy FODZIE począwszy od 1 grudnia br.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!
Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.