22 listopada 2020

Zapraszamy na nabożeństwo ku czci CHRYSTUSA KRÓLA dziś o godz. 16:00 w bazylice, które odprawimy, modląc się za naszych wiernych zmarłych.

Zapraszamy codziennie, do końca listopada, na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18:00 w Bazylice.
O godz.18:30 w poniedziałek, środę i piątek są odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach.
WYPOMINKI za zmarłych, wypisane na kartkach wraz z ofiarą, można wrzucać do specjalnie wyznaczonej skarbony w środkowej nawie bazyliki lub składać na furcie klasztornej, do przyszłej niedzieli włącznie.

W tym tygodniu, w środę, w czwartek i w piątek, przypada comiesięczny obchód CHORYCH PARAFIAN. Ze względu na trwającą trudną sytuację pandemiczną odwiedzimy tylko tych chorych, którzy wyraźnie o to poproszą. Chorych prosimy zgłaszać na furcie.

W sobotę imieniny zakonne obchodzi o. Sylwana Ogłoza, duszpasterz parafialny i katecheta. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 6.45.
W sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00, zostaną wręczone wyróżnionym parafianom MEDALE PRO CHRISTI REGNO, nadane przez Metropolitę Katowickiego w uznaniu szczególnych zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej.

W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY pod hasłem: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – Zgromadzeni Na Świętej Wieczerzy. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 alumni naszego seminarium otrzymają posługi: LEKTORA i AKOLITY.
Ze względu na panującą sytuację, w tym roku, nie będzie RORAT DLA DZIECI w tradycyjnej formie. RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 21.00. Rozpoczęcie 30. listopada.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2021 roku obchodzić będą ZŁOTY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSTWA, prosimy, aby do połowy grudnia zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również
z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa. Prosimy również, aby 25. ROCZNICA ŚLUBU była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, dla tych którzy w pierwszym półroczu 2021 roku obchodzą jubileusz i 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z drugiego półrocza. Również prosimy o zapisywanie się na furcie do połowy grudnia tego roku.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych
i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwrócić się o pomoc do parafii.

Bardzo prosimy o zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosowny dystans osób, zasłanianie ust i nosa tak podczas nabożeństw jak i korzystając z sakramentu pokuty i pojednania.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki oraz przy furcie i w punkcie Radia Maryja. Prosimy o pomoc w rozprowadzeniu naszego miesięcznika, by mogły się zwrócić koszty wydruku.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!

Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.