Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

13 października 2019

Z okazji XIX DNIA PAPIESKIEGO młodzież naszej parafii zbiera dziś przed kościołem datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy w ten sposób budować żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszym pokoleniu poprzez materialne wsparcie zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

Dziś przypada Dzień Fatimski. O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.
O godz. 16.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących, która zakończy się modlitwą w intencji chorych
i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek, 14 października, przypada wspomnienie bł. Alana z Flandrii. W tym dniu ojciec proboszcz zaprasza wszystkich, którzy pragną się z nim spotka
z okazji imienin, do Kawiarenki w godz. od 14.30 do 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.30 w bazylice.
W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej – Święto Nauczycieli – również o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

Informujemy wiernych, że w tym miesiącu obchód chorych będzie wyjątkowo o tydzień wcześniej, czyli 16-17-18 października. Obchód rozpoczynamy od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie klasztornej.

W środę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.
Z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice. O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Ewangelizacyjny Teatr KEFAS, działający przy naszej parafii, ogłasza nabór. Casting odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi o. Ignacy Winiarski OFM, magister barci kleryków. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.
W piątek ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY. Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA z okazji patronalnego święta zostanie odprawiona w bazylice o godz. 18.30.

DZIEŃ SKUPIENIA, dla rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. rozpocznie się w sobotę
o godz. 9.30 w Domu Parafialnym w salce na II piętrze. Zapraszamy również rodziców dzieci, które już przystąpiły do wczesnej Komunii św.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 w Kawiarence.

Na zakończenie roku liturgicznego zapraszamy do udziału w ORATORIUM MUZYCZNYM pt.: ”W mocy Bożego Ducha”, które odbędzie się w bazylice, w niedzielę 20 października o godz. 21.00. W Oratorium uczestniczą: Chór Bazylikowy św. Grzegorza, Bazylikowa Schola Liturgiczna, Diakonia uwielbienia „Zacheusz”, Teatr Ewangelizacyjny „KEFAS”, Zespół taneczny „LILIA” z Krakowa przy akompaniamencie orkiestry ze szkoły muzycznej w Bytomiu.
Oratorium poprzedzą warsztaty muzyczne prowadzone przez Jakuba Tomalaka kompozytora z Kalisza
i Katarzynę Młynarską, muzykologa z Opola. Warsztaty, jako modlitwa dziękczynna za życie, które mamy w Duchu Świętym, będą się odbywały od piątku w domu parafialnym i tam chętni do udziału w warsztaty mogą się zapisywać. Koszt warsztatów 30 zł.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!