14 czerwca 2020

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00.

Do czwartku obchodzimy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Podczas Oktawy, na Mszę św. wieczorną, zapraszamy dzieci
w strojach komunijnych, te które w tym roku już przystąpiły do pierwszej Komunii św., zamiast białego tygodnia oraz dzieci, w duchu dziękczynienia, które w ubiegłym roku miały Komunię św.
Nie mogąc odprawiać w tym roku procesji z Najświętszym Sakramentem, zachęcamy wiernych do częstszej adoracji Jezusa Eucharystycznego. W naszej bazylice można adorować Najświętszy Sakrament nieustannie. św. Alfons Maria Liguori, pisał, że: „Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas”. Zachęcamy wiernych, aby zgłaszali się na poszczególne godziny w dzień czy w nocy, by adorować Jezusa Eucharystycznego. Deklaracje, które są dostępne w kaplicy adoracji, wypełnione można składać na furcie klasztornej.

We wtorek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Porządek Mszy św. w Bazylice jak w dzień powszedni. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

W sobotę obchodzimy wspomnienie NIEPOKALANEGO SERCA NMP.
O godz. 10.00 ks. Abp Wiktor Skworc udzieli w bazylice święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego seminarium.
Msza św. święceń, będzie transmitowana przez Internet. Gdyby uroczystość wydłużyła się poza godz. 12.00, Msza św. południowa będzie przeniesiona do krypty. Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup odwołał ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
i zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, jak np. choroba. Nadal zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jeśli Komunii udziela jeden kapłan, najpierw podchodzą ci, którzy pragną przyjąć Komunię na rękę a następnie ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Znak pokoju przekazujmy przez skinienie głowy.

Z tyłu bazyliki można nabyć najnowszy numer Małego Gościa i Gościa Niedzielnego.
Po dwumiesięcznej przerwie ukazał się dzisiaj czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika. Jest on dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie. Prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu.
Dziękujemy za złożone ofiary w bazylice oraz wpłacane na konta parafialne i klasztorne, na cele funkcjonowania klasztoru i parafii. Zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.

WSZYSTKIM, ŻYCZYMY PO FRANCISZKAŃSKU POKOJU I DOBRA!