14 luty 2021

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice dzisiaj o godz. 16.00.

Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy pierwsza Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się obok relikwii św. Jana Pawła II.

Zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania z naszej parafii na spotkanie formacyjne w najbliższy wtorek
o godz. 19.15 w bazylice.

We wtorek, 16-sty dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00. W tym dniu o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zapisanych w księdze intencji wystawionej przy relikwiach krwi papieża w bazylice.

W najbliższą środę, która jest ŚRODĄ POPIELCOWĄ, z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.
W tym dniu obowiązuje post ścisły (bez pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta). Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek – są to najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym. W Środę Popielcową Msze św. w Bazylice są jak w dzień powszedni – dodatkowo o godz. 17.00 i 20.00.

W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji w czwartek od godz. 8.00 do północy z piątku na sobotę.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.

W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 i Drogę Krzyżową zapraszamy głównie dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej
Nr 34, przygotowujące się do pierwszej Komunii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki i świece.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa¬nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii zostanie odprawiona w tej intencji Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
KOLEKTA PRZYSZŁEJ NIEDZIELI BĘDZIE MIAŁA CHARAKTER JAŁMUŻNY POSTNEJ.

Z okazji trwającego Roku Jubileuszowego na cześć św. Józefa, każdego dziewiętnastego dnia miesiąca Msze św. sprawowane będą z formularza o św. Józefie. W każdą środę oraz każdego 19-go dnia miesiąca, aż do 8 grudnia, po Mszy św. o godz. 12.00 odmawiana będzie litania ku czci św. Józefa.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne na regale z tyłu bazyliki. Pamiętajmy
o osobach chorych i pozostających w domach z powodu pandemii, aby dostarczyć im prasę katolicką.