7 luty 2021

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo – nowennę przed wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourd oraz Światowym Dniem Chorego.
W tygodniu Nowennę odprawiamy w bazylice, w ramach modlitwy różańcowej, po Mszy św. o godz. 9.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Paraf.

W czwartek, w liturgiczne wspomnienie N. M. P. z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji chorych oraz uczestników Nowenny sprawowana będzie w bazylice o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo zakończone tzw. błogosławieństwem lourdzkim Najświętszym Sakramentem. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielony Sakrament Chorych zbiorowo.

W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej nr 67, klasy C i D, przygotowujące się do pierwszej Komunii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki i świece.

W sobotę, 13 lutego, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. z formularza niedzielnego na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Ukazał się lutowy numer Głosu św. Ludwika i jest dostępny z tyłu bazyliki. Zawiera on podsumowanie wizytacji kanonicznej w naszej parafii, sprawozdanie duszpasterskie za ubiegły rok oraz informacje o zbliżającym się okresie Wielkiego Postu i nabożeństwach wielkopostnych. Polecamy również bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Informujemy wiernych, że z okazji trwającego Roku Jubileuszowego na cześć św. Józefa ogłoszonego przez papieża Franciszka, arcybiskup Wiktor Skworc wyznaczył naszą bazylikę jako jedno z miejsc na terenie archidiecezji
z możliwością uzyskania odpustu zupełnego w okresie od 2 lutego do 8 grudnia 2021. O szczegółach możliwości zyskania odpustu możemy przeczytać w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii. Również od stycznia tego roku publikowane są artykuły w głosie św. Ludwika na temat św. Józefa i Roku Jubileuszowego.