31 stycznia 2021

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.

Kończymy odprawianie tzw. Mszy św. kolędowych w intencji mieszkańców naszej parafii – połączonych
z błogosławieństwem rodzin. W poniedziałek zapraszamy parafian z ulicy: Ludowej, Koreańskiej, Japońskiej, Kokociniec, Stolarskiej, Kazimierza Wielkiego, Chodkiewicza, Cieszyńskiej, Rybackiej, Ustrońskiej i o. Wilhelma Rogosza.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego zaproszenia, którzy wspólną modlitwą
i błogosławieństwem uświęcili swój dom i mieszkanie. Dziękujemy również za złożone ofiary na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru.

We wtorek przypada ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Podczas Mszy świętych, które odprawiamy jak w dzień powszedni i dodatkowo o godz. 17.00, będzie poświęcenie gromnic.
Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.
WE WTOREK, 2. LUTEGO, KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

Od wtorku, 2 lutego, rozpoczynamy NOWENNĘ przed wspomnieniem NMP z Lourdes. Nowennę odprawiamy
w bazylice, w ramach modlitwy różańcowej, po Mszy św. o godz. 9.00, a w niedzielę, 7 lutego, o godz. 16:00.

W środę, 3 lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa.

NAUKI PRZEDŚLUBNE odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym. Narzeczeni na nauki przedślubne i do Poradni Życia Rodzinnego zapisują się przez stronę Internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Domu Paraf.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin w intencji powołań w czwartek
o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o dar nowych powołania i za powołanych.

W piątek przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy. W tym dniu święci się sól oraz chleb, których używa się potem jako zabezpieczenia przed żywiołami – ogniem, sztormem, burzą i piorunami. Możliwość poświecenia chleba i soli
w naszej bazylice będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30.

Wznawiamy Msze św. dla dzieci w piątek o godz. 17.00. Ze względu na ograniczenia, w najbliższy piątek, zapraszamy dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej nr 67, klasy A i B, przygotowujące się do pierwszej Komunii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy medaliki i świece.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedzać do wtorku, 2 lutego, włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się od środy, 3 lutego, od godz. 13.00. Pogrzeby w tym czasie będą możliwe tylko o godz. 10.00 i 11.00. Dziękujemy za zrozumienie.

W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy numer Głosu św. Ludwika.
Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.