15-22.04.2018

Dziś rozpoczynamy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

AKCJA ODDAWANIA KRWI prowadzona jest dzisiaj w ambulansie na Pl. Klasztornym w godz. od 9.30 do 15.00. Dziękujemy wszystkim, którzy dla ratowania innym życia, włączają się w tę akcję.

W ubiegłą niedzielę na pomoc dzieciom w Aleppo zebraliśmy 22’050,00 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 w Kawiarence Parafialnej.

W poniedziałek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Uczestników pielgrzymki do Ziemi Św., która odbyła się w lutym tego roku, zapraszamy w czwartek na Mszę św.
o godz. 18.30 i po Mszy św. na spotkanie popielgrzymkowe w Kawiarence Parafialnej.

W sobotę imieniny zakonne obchodzi br. Konrad Zastawny. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 6.45.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Parafialny Punkt Charytatywny udziela pomocy w każdy wtorek od godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym.

Również we worki od godz. 16.00 do 18.00 w Kawiarence Parafialnej udzielane są porady prawne parafianom niezamożnym, potrzebującym pomocy.

Świetlica Parafialna organizuje tygodniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zwierzyniu w Bieszczadach
w terminie od 24.06 do 1.07. Zapisy i informacje w kawiarence parafialnej lub na furcie klasztornej.

Świetlica Parafialna Św. Franciszka, jako placówka dziennego wsparcia, prowadzi darmowe zajęcia dla dzieci od poniedziałku do piątku w Domu Parafialnym w godz. od 14.00 do 19.00. Zachęcamy rodziców do przyprowadzania dzieci do świetlicy, którą prowadzą siostry franciszkanki.

Parafia organizuje kolejną pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. Informacje na temat pielgrzymki znajdują się w gablotkach i na stronie Internetowej parafii. Zapisy odbywają się na FURCIE.

GOŚĆ NIEDZIELNY ORAZ KWIETNIOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA SĄ DOSTĘPNE Z TYŁU BAZYLIKI.