8-15.04.2018

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.

Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jako pomoc biednym i potrzebującym.
Dziękujemy za złożoną ofiarę podczas Mszy św. na dzieła Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Dzisiaj przed bazyliką prowadzona jest zbiórka w ramach akcji „Śląskie dzieciom w Alappo”, aby pomóc zbudować ośrodek rehabilitacji psychologicznej dla osieroconych dzieci w syryjskim mieście Aleppo. Bóg zapłać za hojność.

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci BOŻEGO MIŁOSIERDZIA o godz. 16.00.

Absolwentów FODY zapraszamy dzisiaj na spotkanie wielkanocne w Kościele Akademickim o godz. 15.00.

Zachęcamy wiernych do podejmowania jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w dzień lub w nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji, po ich wypełnieniu prosimy o pozostawienie na furcie.

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: w poniedziałek – wikariusz prowincji o. Dymitr Żeglin, w czwartek –
o. Juliusz Rydlewski i w piątek – o. Przemysław Woźniak, wychowawca kleryków i duszpasterz akademicki. Msze św. imieninowe będą odprawione w bazylice kolejno o godz. 18.30.

W piątek, 13 kwietnia, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna;
w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Dzień skupienia dla rodziców dzieci wczesno komunijnych w sobotę w Domu Parafialnym, początek o godz. 9.30.
Spotkanie wielkanocne Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę w Auli św. Franciszka o godz. 14.30.

KATECHEZA dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.
Kolejna AKCJA ODDAWANIA KRWI odbędzie się w przyszłą niedzielę na Placu Klasztornym od 9.30 do 15.00.

Świetlica Parafialna organizuje tygodniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zwierzyniu w Bieszczadach
w terminie od 24.06 do 1.07. Zapisy i informacje w kawiarence parafialnej lub na furcie klasztornej.

Stowarzyszenie SPES organizuje u sióstr de Notre Dame w Brynowie spotkania dla dzieci wraz rodzicami – tworząc tzw. Wspólnotę Spotkań wokół Pana Jezusa poprzez modlitwę i zabawę w gronie młodych wolontariuszy. Szczegół na plakacie.

SIÓDME LICEUM OGOLNOKSZTAŁCĄCE w Panewnikach zaprasza na DZIEŃ OTWRTY we wtorek od godz. 10.00 do 14.00.

Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 23 czerwca do 4 lipca br..
Parafia organizuje również kolejną pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. Informacje na temat pielgrzymek znajdują się w gablotkach i na stronie Internetowej parafii. Zapisy odbywają się na FURCIE.

GOŚĆ NIEDZIELNY ORAZ KWIETNIOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA SĄ DOSTĘPNE Z TYŁU BAZYLIKI.

Niech Pan Bóg, Bogaty w Miłosierdzie, wszystkim błogosławi na radosne
świętowanie Dnia Pańskiego oraz na nowy tydzień pracy.