Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

15 października 2017

Z okazji XVII DNIA PAPIESKIEGO młodzież naszej parafii zbiera dziś przed kościołem datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy w ten sposób budować żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszym pokoleniu poprzez materialne wsparcie zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

W związku z obchodami Jubileuszu 75-laecia istnienia Chóru Bazylikowego św. Grzegorza, chór realizuje projekt „Rozśpiewane dzielnice w Mieście Muzyki UNESCO” finansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice. W ramach tego projektu serdecznie zapraszamy dziś wiernych od godz. 12.00 na wspólną naukę śpiewu pieśni maryjnych a następnie wspólny śpiew podczas Mszy św. o godz. 12.30 i krótki koncert po Mszy św.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.


W poniedziałek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.
Z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

We wtorek imieniny zakonne obchodzi o. Ignacy Winiarski OFM, wikariusz, katecheta i duszpasterz młodzieży. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.

W środę ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY. Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA z okazji patronalnego święta zostanie odprawiona w bazylice o godz. 18.30.
Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Ziemi Św. w lutym 2018 roku, zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe, w środę o godz. 19.15 w Kawiarence Parafialnej.

W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

W sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się w Domu Parafialnym dzień skupienia dla rodziców pierwszego i drugiego rocznika formacji wczesno komunijnej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. W bazylice niedzielę misyjną będziemy przeżywali 29 października. Dla wszystkich wspierających misje wystąpi z koncertem uwielbieniowym MICHAŁ KRÓL wraz z zespołem. Koncert rozpocznie się po Mszy św. o 16.30.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

W ramach przyjaźni między parafiami – naszą w Panewnikach i franciszkańską w Betlejem, w Ziemi św. postanowi-liśmy pomóc starszym, chorym ludziom w zakupie lekarstw. Przy stopniu komunijnym w koszyku znajdują się różańce wyprodukowane w Ziemi św. i poświęcone w Betlejem. Składając do skarbony ofiary i zabierając różaniec włączamy się w akcję „Lekarstwa za różaniec” i pomagamy chrześcijanom w Betlejem.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępne są z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!