15 sierpnia 2021

Dziękujemy bp Zbigniewowi Kusemu, biskupowi diecezji Kagabandoro w Republice Środkowoafrykańskiej za głoszone dziś Słowo Boże. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.

Zapraszamy o godz. 15:00 na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży,
a zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI w bazylice o godz. 16.00.
Także dzisiaj z inicjatywy Wojewody Śląskiego i z polecenia Ks. Arcybiskupa, w godzinach 8:30-17:30 przy naszej bazylice czynny jest mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Korytarz przy furcie pełni rolę rejestracji
i poczekalni, dlatego też prosimy o wychodzenie z bazyliki innymi wyjściami.

Przypominamy, że bp Zbigniew 5 września podczas Mszy św. o 16.30 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego już dziś prosimy, aby ze względu na ciągłą konieczność stosowania dystansu,

1. września we Mszy św. o godz. 16.30 poza bierzmowanymi i świadkami, wzięli udział tylko rodzice i osoby związane z zamówioną wcześniej intencją Mszy św. Szczegóły bezpośredniego przygotowania dostępne są na stronie internetowej parafii oraz na facebook-u parafialnym.
    Obchody liturgiczne w tym tygodniu:
     w poniedziałek Wspomnienie św. Beatrycze z Silvy, dziewicy
     we wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej,
     w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
     w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża, któremu zawdzięczamy zwyczaj wczesnej Komunii Św.

W piątek z racji na 16-ty dzień miesiąca o godz. 12.00 Msza św. w int. polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Ze względu na czas wakacyjny nie odbędzie się Apel Jasnogórski.

W najbliższy III piątek miesiąca Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji. Trzeci zakon zaprasza również do wzięcia udziału w pielgrzymce do Kęt, Rychwałdu oraz Kalnej 28 sierpnia. Zapisy na furcie, a szczegóły na plakatach.
Na furcie w tygodniu do czwartku włącznie przyjmujemy zapisy na PIELGRZYMKĘ KOBIET i DZIEWCZĄT
do Piekar Śląskich. Cena 20 zł. Wyjazd z placu bazylikowego w przyszłą niedzielę o godz. 7:30. Powrót po nieszporach maryjnych na piekarskim wzgórzu. Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty przed wyjazdem
w swojej parafii.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00
i we wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Dziękujemy wszystkim parafianom oraz gościom za wszelkie ofiary na rzecz klasztoru i parafii, składane
w naszej bazylice, na furcie czy poprzez przelewy bankowe.
Kolekta w przyszłą niedzielę 22 sierpnia będzie głównie przeznaczona na opłaty za prąd i wodę. Wszystkich naszych darczyńców zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.
Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest dostępny z tyłu bazyliki, a w tygodniu przy furcie.

Niech Maryja Wniebowzięta prowadzi wszystkich naszych Parafian i Gości, i nas razem z Wami do nieba, i wyprasza Boże błogosławieństwo na ziemskich drogach naszego życia. Życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień, a korzystającym z wakacji i urlopów, szczególnie dzieciom i młodzieży, miłego i bezpiecznego wypoczynku.