22-29 sierpnia 2021

Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zawierzmy Maryi naszą parafie i nasze rodziny.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:

we wtorek –  ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, apostoła,

w środę – Uroczystość św. Ludwika IX, króla, patrona naszej parafii i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,
w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna,

W czwartek – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski

w piątek – Wspomnienie św. Moniki

w sobotę –Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ, której centralnym punktem będzie przyszła niedziela przedstawia się następująco:

– W środę, czwartek i piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian, których należy zgłaszać na furcie klasztornej,
rozpoczęcie o godz. 8:00.

– W piątek o godz. 16:30 zapraszamy na drogę krzyżową na kalwarii,
którą rozpoczniemy w bazylice, w intencji wynagradzającej za grzechy wspólnoty parafialnej.

– W sobotę, nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację uroczystości odpustowej.
Homilie wygłosi oraz Sumę odpustową celebrować będzie
o. Przeor Opactwa Wąchockiego Fabian Skowron OCist.

– W niedzielę o godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

– O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej).

– O godz. 11:00 zostanie odprawiona Suma odpustowa w bazylice
z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian,
a szczególnie dzieci  w strojach komunijnych, dziewczynki i chłopców
w strojach śląskich oraz poczty sztandarowe.

– O godz. 16.00 nieszpory odpustowe w bazylice.

Przypominamy, że bp Zbigniew Kusy 5 września podczas Mszy św. o 16.30 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego już dziś prosimy, aby 5. września we Mszy św. o godz. 16.30 poza bierzmowanymi
i świadkami, wzięli udział tylko rodzice i osoby związane z zamówioną wcześniej intencją Mszy św.
Szczegóły bezpośredniego przygotowania dostępne są na stronie internetowej parafii, oraz na facebook-u parafialnym.
Uroczystość bierzmowania będzie transmitowana za pośrednictwem internetu.

FZŚ zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce do Kęt, Rychwałdu oraz Kalnej 28 sierpnia. Zapisy na furcie, a szczegóły na plakatach.

Dziękujemy ofiarodawcom za wszelkie dary na rzecz klasztoru i parafii, składanew naszej bazylice, na furcie czy poprzez przelewy bankowe. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest głównie na opłaty
za prąd i wodę. Prasa katolicka dostępna jest z tyłu bazyliki.

Z okazji pielgrzymki świata kobiet do Piekar Śląskich
na zakończenie Eucharystii zaśpiewamy: „Matko Piekarska, Opiekunko sławna”. Na czas przygotowania do odpustu parafialnego niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże!