15 września 2019

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

W poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców DZIECI KOMUNIJNYCH, klas III, o godz. 18.00 w auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Przypominamy, że dzieci i młodzież, niezależnie gdzie uczęszczają do szkoły, przygotowują się i przyjmują sakramenty w parafii zamieszkania.

W poniedziałek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W środę obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, patrona Polski i młodzieży.

W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.

W sobotę o godz. 10.30 rozpocznie się ARCHIDIECEZJALNE ŚWIĘTO BIERZMOWANYCH w katedrze katowickiej. Młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania, zapraszamy do pielgrzymowania do katedry.

W przyszłą niedzielę przed bazyliką, w specjalnym punkcie, odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku przeprowadzona przez Fundację DKMS. Szukając odpowiedniego dawcy, chcemy pomóc 4 letniemu Piotrusiowi z Wyr w walce z białaczką.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 23 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania.

Prasa katolicka:  Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne książki i czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki.