17 listopada 2019

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dziś o godz. 16.00.

Dziękujemy ks. Tadeuszowi Czakańskiemu za wygłoszone dziś słowo Boże.

Jednocześnie zapraszamy osoby stanu wolnego na spotkanie dzisiaj w Domu Parafialnym. Zainteresowani gromadzą się o godz. 17.30 przed Bazyliką. Spotkanie zostanie powtórzone w środę 20 listopada o godz. 19.15. Ks. Tadeusz Czakański przedstawi propozycje i program duszpasterstwa osób stanu wolnego: plan rekolekcji, pielgrzymek, wakacyjnych wyjazdów i spotkań ze Słowem Bożym.

W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP oraz św. Tarsycjusza, patrona ministrantów.

W piątek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Od wtorku, wznawiamy udzielanie pomocy prawnej osobom niezamożnym, których nie stać na wynajęcie adwokata. Pomoc udzielana jest w Kawiarence Parafialnej w godz. od 16.00-18.00.

Zapraszamy do włączenia się w ŁAŃCUCH ADORACJI DOOKOŁA ŚWIATA w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla. W najbliższą sobotę, o godz. 17 00 nasza parafia połączy się z całym światem na godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się za tych, którzy jeszcze się nie spotkali z żywym Bogiem. Twoja obecność
i modlitwa uświęci Twoją rodzinę, naszą parafię, Kościół św. i pogmatwany świat.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KROLA WSZECHŚWIATA.

Na placu bazylikowym odbędzie się kolejna akcja ODDAWANIA KRWI. Krew będzie można oddać
w ambulansie w godz. od 9.30 do 15.00.

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 16:30 sprawowana będzie w intencji grup działających w naszej parafii; podczas Mszy zostaną wręczone, już po raz piąty, ŚWIECE JEDNOŚCI. Zachęcamy członków grup parafialnych do wspólnego uwielbienia Boga podczas tej właśnie Eucharystii. Prosimy, aby przedstawiciele grup wyznaczeni do przyjęcia Świecy Jedności zgłosili się w zakrystii na 15 minut przed Mszą Świętą.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych
i potrzebujących. W Domu Parafialnym działa Caritas Parafialna: w każdy wtorek wydawana jest żywność w godz. 17.00-18.00 a w każdy czwartek udzielane są porady oraz inna pomoc charytatywna.

Za dwa tygodnie, od soboty 30 listopada, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Prosimy nowo-przybyłych parafian, którzy od ostatniej kolędy zamieszkali na terenie naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki. Szczególnie prosimy mieszkańców nowych osiedli Książęcego i Franciszkańskiego o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy
i poświęcenia mieszkania.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 9 grudnia o godz. 19:30 w Kawiarence Parafialnej.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz przy furcie i w punkcie Radia Maryja.