18 listopada 2018

Z okazji przeżywanej dzisiaj Niedzieli Muzyki Liturgicznej w naszej archidiecezji zachęcamy wiernych do angażowania się w śpiew podczas liturgii oraz do korzystania ze śpiewników, które są w ławkach. Chór św. Grzegorza, Schola Bazylikowa i Schola Dziecięca, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w liturgię oraz posługę, otwarte są na przyjęcie nowych członków. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dziś o godz. 16.00.

W środę wspomnienie Ofiarowania NMP oraz św. Tarsycjusza, patrona ministrantów.

W czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

W sobotę (24 listopada) już po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Jedności Wspólnot Parafialnych. Obchody rozpoczną się o godz. 16:00, w programie Msza św. i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które wpisuje się w ogólnoświatową akcję „Łańcucha Adoracji Najświętszego Sakramentu Dookoła Świata”. Podczas obchodów grupy parafialne otrzymają Świece Jedności. Więcej informacji – w listopadowym numerze „Głosu Św. Ludwika”, który jest dostępny z tyłu bazyliki i na furcie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Na placu bazylikowym w ambulansie można będzie ODDAĆ KREW.

Zapraszamy  na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w terminie od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń przy furcie. Rezerwacje i zapisy na furcie klasztornej.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Za dwa tygodnie, od niedzieli 2 grudnia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Prosimy nowo-przybyłych parafian, którzy od ostatniej kolędy zamieszkali na terenie naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki. Szczególnie prosimy mieszkańców nowych osiedli Książęcego i Franciszkańskiego o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy
i poświęcenia mieszkania.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra.