2 sierpnia 2020

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 wraz ze wspólnotą FZŚ zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na Kalwarii.

Zapraszamy również na NIESZPORY MARYJNE w bazylice o godz. 16.00.

Trwa miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

We wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera – patrona proboszczów.
W czwartek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
W sobotę – Święto św. Dominika, prezbitera,

W piątek Msza św. o 7.30 w intencji br. Edmunda Miki – furtiana oraz w sobotę o godz. 6.45 w intencji br. Dominika Załuckiego i o. Cyriaka Kotyczki, z okazji imienin zakonnych.

NAUKI PRZEDŚLUBNE, według wcześniejszych zapisów, odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00
w Domu Paraf. DZIEŃ SKUPIENIA dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę w Domu Paraf. o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
Zachęcamy wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie w dzień
i w nocy przez cały tydzień. Zapraszamy w niedzielę o godz. 7.30 na GODZINKI ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne z tyłu bazyliki i przy furcie. Wakacyjny nr Głosu Św. Ludwika ukaże się w drugiej połowie sierpnia.

Prowincjalne, multimedialne MUZEUM MISYJNE w Panewnikach, które mieści się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze, zaprasza do zwiedzania w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 18:00.

W środę, 5 sierpnia, odbędzie się wyścig kolarski TOUR DE POLOGNE. Zapraszamy do zapoznania się
z plakatem informacyjnym umieszczonym w gablotce oraz ze zmianami organizacji ruchu na stronach internetowych Urzędu Miasta Katowice.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ BAZYLIKĘ GOŚCIOM,
ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ODPOCZYNKU I PRACY.