21 stycznia 2018

Wraz z ks. bpem Adamem Wodarczykiem zapraszamy wszystkich MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW dzisiaj na Adorację Stanową przy żłóbku o godz. 15.00.
Mszą św. o godz. 16.30 rozpocznie się ADORACJA, osób które pielgrzymowały do Ziemi św. oraz Przyjaciół Misji Franciszkańskich.

O godz. 17.30 zapraszamy dzisiaj na KONCERT KOLĘDOWY w wykonaniu Chóru Bazylikowego Św. Grzegorza.

W godz. od 9.30 do 15.00. na Pl. Klasztornym trwa dzisiaj AKCJA ODDAWANI KRWI.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Kijowska 73, 95, 97.

Od wtorku c.d. KOLĘDY:
we wtorek od godz. 16.00: – ul. Płochy 2, 4, 6.
w środę od godz. 16.00: – ul. Grzesika, Jutrzenki + Leśniczówka, Krucza 1-39, 2-44, 49-81, Sielska, Kijowska2-4-6 + stare budownictwo: 1-26, 30, 32, 34, 37, 38, 52a-83, 87- 95, Płochy 35-38.
w czwartek od godz. 16.00: – ul. Gromsdzka, Koreańska, Wietnamska, Japońska
Gdyby ktoś został pominięty podczas tegorocznej kolędy, bądź nie mógł jej przyjąć w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie się na furcie klasztornej do środy włącznie na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę od godz. 14:00.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłasza przy furcie klasztornej.

Do czwartku trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana jest w ramach Mszy św. wieczornej.
W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Miłosz Kaczmarczyk, duszpasterz akademicki. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 11.00 w auli św. Franciszka,
Dzieci chętne na ferie zimowe organizowane w świetlicy parafialnej od 29.01. do 2.02, prosimy o zapisy w kawiarence lub na furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi o. Radomir Buchcik – wikariusz parafialny, katecheta i duszpasterz dzieci. Msza św. imieninowa o godz. 11.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci oraz scholę dziecięcą.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:
W sobotę:

• o godz. 12.00 GŁUCHONIEMI i SŁABOSŁYSZĄCY.
  • o godz. 15.00 ADORACJA EKUMENICZNA – międzywyznaniowa z udziałem chóru ewangelickiego Jubilate Deo.

W przyszłą niedzielę:

• o godz.. 14.00 ADORACJA APOSTOLSTWA CHORYCH, przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.
  • o godz. 16.30 ADORACJA LEGIONU MARYI.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Okres Bożonarodzeniowy w Panewnikach pragniemy zakończyć Koncertami Kolęd i Pastorałek w wykonaniu: Duetu hiszpańskiego Anny Amarela i Miguelo Delgado, Trio BROL-FARANA (Czechy) MANKIEWICZ; UNIVERSE, Józefa Skrzeka, SŁONECZNI i MAŁY HAŚNIK. Koncerty odbędą się kolejno 30, 31 stycznia i 1 lutego o godz. 19.30.

Prasa katolicka: Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne dostępna jest z tyłu bazyliki.