Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

25 grudnia 2016

O godz. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Świąt – ŚWIĄTO ŚW. SZCZEPANA. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków, którzy w drugiej połowie tego roku przeżywali 25 rocznicę małżeństwa i zgłosili się na furcie do wspólnej celebracji jubileuszu.
Również o godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jutro na Mszy św. o 9. 30 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo Kolędników Misyjnych, którzy w dniu 27 grudnia, jak co roku, kolędować będą na terenie naszej parafii pomagając dzieciom z Tajlandii. Przyjmijmy małych kolędników serdecznie – włączmy się w pomoc misyjną dla najbiedniejszych dzieci.

We wtorek ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA. O godz. 11.00 rozpocznie się ADORACJA BOŻEJ DZIECINY przez Franciszkański Zakon Święckich. Mszy św. o. godz. 12.00 przewodniczył będzie ordynariusz sosnowiecki ks. bp Grzegorz Kaszak.
Z racji św. Jana podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie możliwość poświęcenia wina.

W środę – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy rodziców z dziećmi
i matki w stanie błogosławionym, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
W piątek ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Zapraszamy rodziny naszej parafii na Mszę św.
o godz. 18.30, podczas której będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz oddanie rodzin pod opiekę Matki Bożej.
W sobotę ostatni dzień roku 2016. O godz. 16:00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. O godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. DZIĘKCZYNNĄ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK.
Pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2017 przypada w przyszłą niedzielę. Nowy Rok pragniemy powitać Mszą św. o północy. Chętnych serdecznie zapraszamy. Kościół w tym dniu obchodzi UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia.
O godz. 11.00 Msza św. w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych.
Od wtorku do piątku od godz. 16.00 c.d. KOLĘDY:
we wtorek – ul. Płochy 2,4,6.
w środę – ul. Gromadzka, Koreańska, Wietnamska i Japońska.
w czwartek – ul. Warmińska i Medyków (Szkoła).
w piątek – ul. Mazurska, Smolna, Śląska + Leśniczówka.
Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Wszystkich gości i parafian prosimy o bezpieczne poruszanie się samochodami na placu klasztornym. Zalecamy wyjazd na ul. Panewnicką skręcając w prawo, celem uniknięcia blokowania ruchu. Informujemy, iż można również wyjeżdżać przez bramę na ul. Franciszkańską.
W imieniu całej wspólnoty Braci Mniejszych w Panewnikach, życzę, by święta Narodzenia Pańskiego stały się okazją do umocnienia w wierze, nadziei i miłości, a nadchodzący Nowy Rok Pański 2017 był przepełniony Bożym pokojem oraz wszelką ludzką życzliwością.