26 stycznia 2020 r.

Dzisiaj obchodzimy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Ojca Świętego zachęcamy do lektury Pisma Świętego oraz do pogłębiania relacji z Żywym Słowem Bożym poprzez uczestnictwo w Kręgach biblijnych, które w naszej parafii odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca. Najbliższe spotkanie 14 lutego, szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wziąć z koszyczka fragment Pisma Świętego do prywatnego rozważania.

Dzisiaj o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich CHORYCH, CIERPIĄCYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ APOSTOLSTWA CHORYCH, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Szkudło; a o godz. 16.30 MSZA ŚW. I ADORACJA LEGIONU MARYI Archidiecezji katowickiej, pod przewodnictwem Ks. Bpa Adam Wodarczyka.

Dzisiaj od godziny 14.00 odbędzie się KOLĘDA DODATKOWA. Tym samym kończymy odwiedziny duszpasterskie w tym roku. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie oraz za wszelkie ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszego klasztoru i parafii.

W godz. od 9.30 do 13.30. na Placu Klasztornym trwa dzisiaj AKCJA ODDAWANI KRWI. Zachęcamy do włączenia się w akcję ratowania innym życia.

Spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszo komunijnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 9.30 będzie poświęcenie świec komunijnych.

Z racji na adoracje, Msza św. imieninowa o. Radomira, wikariusza, katechety i duszpasterza dzieci, będzie w środę o g. 18.30.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

Zapraszamy na adoracje i koncerty wieńczące okres Bożego Narodzenia, Adoracji i Żłóbka w Panewnikach:

We wtorek Mszę św. wieczorną w intencji LEŚNIKÓW i ich rodzin odprawi ks. bp Adam Wodarczyk.

Liturgię ubogaci Zespół Sygnalistów Myśliwskich a po Mszy św. z koncertem kolęd wystąpi ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA „WIERCHY” z Milówki.

W czwartek Mszę św. wieczorną w intencji GÓRNIKÓW i ich rodzin odprawi ks. bp Grzegorz Olszowski.

Liturgię ubogaci i z koncertem kolęd po Mszy św. wystąpi ORKIESTRA POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ pod dyrekcją Mirosława Kaszuby i Grzegorza Mierzwińskiego.

W piątek o godz. 16.00 ADORACJA ZWIĄZKU GÓRNOŚLĄSKIEGO: a na godz. 18.30, na ostatnią Adorację, zapraszamy osoby żyjące w Stanie Wolnym – Panny i Kawalerowie.

W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA.  Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w sobotę, w Wigilię Ofiarowania Pańskiego zapraszamy na XX PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się Mszą św. w bazylice o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO oraz święcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy NOWENNĘ przy Grocie Lourdzkiej przed wspomnieniem NMP z Lourdes. Nowennę odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę 2 i 9 lutego o godz. 15:00.

Pragniemy poinformować parafian, że w tym roku nasza parafia przeżywać będzie WIZYTACJĘ KANONICZNĄ. Jest to szczególny czas dla całej parafii, kiedy Ksiądz Biskup pragnie spotkać się z parafianami i różnymi grupami, a także modlić się razem z nami. Wizytacja odbędzie się od 7 do 9 lutego i przeprowadzi ją Ks. Bp Adam Wodarczyk. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału.
W związku ze zbliżającą się wizytacją kazania w przyszłą niedzielę wygłosi rekolekcjonista przedwizytacyjny – ks. Paweł Czyrnik.

Zapraszamy na PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego, o godz. 20.00 w auli św. Franciszka. Koszt zabawy 50 zł od osoby. Zapisy w kawiarence parafialnej.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedzać do niedzieli 2 lutego włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się w poniedziałek 3 lutego od godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy numer Głosu św. Ludwika. Bieżący numer oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.